Carlos Imbachi

Colombia Carlos Imbachi

Informujte mě, až bude zboží opět skladem

Dostupnost: Vyprodáno

330,00 Kč

Výběr z letní sklizně kolumbijského producenta pana Carlose Imbachi s kterým spolupracujeme již 4 rokem a jeho káva patří mezi naše hlavní bestsellery. Tato promytá káva odrůdy Caturra se vyznačuje sladkostí po cukrové třtině, tóny švestek a jemnou dochutí. Je výtečná jak na filtru, tak i jako jednodruhové espresso.

Velikost balení 350 g

Popis produktu

Od začátku fungování naší společnosti jsme si zakládali na vytvoření pevných vztahů s producenty, jejichž filosofie pěstování a zpracování kávy je nám blízká. Carlos Imbachi byl jedním z prvních takových farmářů a díky vzájemné spolupráci máme možnost nabídnout každý rok to nejlepší z jeho sklizně.

Farma Buenavista se nachází v nadmořské výšce 1800 m n.m. u městečka San Augustín na samém jihu Kolumbie (mapa). Carlos na ploše 4,5 ha pěstuje odrůdu Caturra, které se zde navýsost daří. To dokládají i dvě první místa ze soutěže SCAA Káva roku 2009 a 2010.

Společně se svou ženou Yolandou a pěti dětmi, vlastní Carlos farmu již více než 26 let. Během roku dokáže z 30 000 keřů kávovníku vyprodukovat až 17 tun kávy v pergamenu. Region jižní Huily má specifické mikroklima, které dovoluje sbírat zralé třešně celoročně. Po sběru a prolisování kávy se zrna nechají fermentovat po dobu cca 16 hodin. Sušení probíhá ve vyvýšeném „sušáku“ (tzv. secadero), který chrání zrna před každodenními dešti a zaručuje dostatečnou cirkulaci vzduchu.

Tato káva má typický chuťový profil pro region Huily. V aroma najdete cukrovou třtinu, švestky a tropické ovoce. V chuti pak tóny rozinek v čokoládě, švestek a ořechů. Hutná, komplexní a především sladká káva, která nadchne jak na espressu, tak i filtru.

Více si o naší návštěvě farmy Buenavista můžete přečíst v článku na blogu. Fotky z farmy najdete v galerii na Flickru. Krátké video pak zde v záložce „video“ nebo na Vimeu.

Další informace

Farma Finca Buenavista - Carlos Imbachi
Země původu Kolumbie
Zpracování kávy Promytá
Odrůda kávy Caturra
Sklizeň srpen 2014
Certifikace Káva z rukou farmáře, Rainforest Alliance, Utz Certified
Chuťový profil Výrazná sladkost, švestky, tropické ovoce, citrónová tráva
Velikost balení 350 g
Typ kávy zrnková
Min. trvanlivost V ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.

Možná Vás zaujme i následující

Hario V60-02 (keramika)

Hario V60-02 (keramika)

490,00 Kč
Hario V60 digitální váha se stopkami

Hario V60 digitální váha se stopkami

1 200,00 Kč
Hario Mini Mill Slim ruční mlýnek na kávu

Hario Mini Mill Slim ruční mlýnek na kávu

790,00 Kč
Dárkový kávový set Francouz

Dárkový kávový set Francouz

2 500,00 Kč

Video