El Salvador Abel Recinos Honey Pacamara

El Salvador Abel Recinos Honey Pacamara
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Grapefruit, mandarinky, liči ... káva od malého producenta Abela Recinose z regionu Chalatenango v El Salvadoru je příkladovým snoubením exotické odrůdy Pacamara a unikátní metody zpracování „honey“.

Velikost balení 350 g

Již třetí rok spolupráce s malým salvadorským farmářem Abelem Recinosem opět přinesl své ovoce. A to v pravém slova smyslu! V podobném duchu jako minulé sklizně z farmy La Puerta de La Hondurita se i tato káva v chuti vyznačuje explozí tropického ovoce a chutí, na které jen tak nenarazíte.

Abel se díky programu HiU Coffee stal soběstačným farmářem, který v současné době dokáže vyprodukovat výběrovou kávu té nejvyšší kvality, za kterou obdrží několikanásobně vyšší výkupní cenu než v minulosti. Většinu svého sběru již zpracovává metodou "honey" (video).

Jelikož nás kávy odrůdy Pacamara z regionu Chalatenango opravdu hodně baví, budete mít tento rok možnost ochutnat i výsledek práce Abelova souseda Gonzala Ticase, Ignacia Gutierreze a bratrance Ismaela.

V šálku se káva vyznačuje charakteristickými tóny citrusů a exotického ovoce, společně s jiskrnou aciditou a šťavnatým tělem. Doporučujeme připravovat především na filtru (Chemex, Aeropress apod.). Zkušenější nadšenci do espressa se můžou těšit na opravdový chuťový zážitek.

Podrobné informace
ZeměEl Salvador
FarmaAbel Recinos - Finca La Puerta de La Hondurita - El Tunel
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníHoney
Sklizeňkvěten 2012
CertifikaceKáva z rukou farmáře
ChuťGrapefruit, citrusy, liči, mandarinky a výrazně šťavnaté tělo
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe