El Salvador Angelino Landaverde

El Salvador Angelino Landaverde
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Aukční mikrolot trendy odrůdy Pacamara od Angelina Landaverde sklizený v březnu na farmě El Durazno v regionu Chalatenango. Tóny liči, hroznového vína a melasy dělají z této kávy velmi zábavné pití, především při přípravě filtrované kávy.

Velikost balení 350 g

Stejně jako loňský rok patřila tato káva mezi výherce malé lokální aukce pod názvem Trifinio, která se konala v dubnu a měla cíl zlepšit povědomí o kvalitních malých producentech z trochu zapomenutého regionu Trifinio na hranicích El Salvadoru, Hondurasu a Guatemaly (viz. obrázek). S Angelinem jsme se potkali v lednu a domluvili se, že se pokusíme jeho nejlepší mikrolot v aukci vydražit. Samozřejmě bychom mohli kávu od Angelina koupit přímo, ale podobné soutěže jsou pro producenty možností zviditelnit se mezi nákupčími kávy z celého světa a vytvořit si v komunitě jméno a respekt.

Angelino je mladý a velmi ambiciózní producent, který vlastní farmu El Durazno o rozloze 4 ha (mapa). Dostat se na samotnou farmu z vesničky El Tunel na hranicích El Salvadoru a Hondurasu je samo o sobě složitý úkol. Vzdušnou čarou pár kilometrů je v realitě více jak hodinová cesta jeepem po neuvěřitelně strmých cestách. Třešně odrůdy Pacamara jsou zpracované promytou metodou v jednoduchých fermentačních nádržích (viz. foto). Sklizeň probíhá v tomto regionu od ledna do března. Třešně, potažmo kávová zrnka v pergamenu, se suší na vyvýšených afrických postelích, potažených látkou z umělých vláken.

Tento promytý mikrolot má svěží aciditu, která připomíná exotické ovoce liči. Sladkost melasy a tóny hroznového vína prostupují celým šálkem.

Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměEl Salvador
FarmaAngelino Landaverde - Finca El Durazno
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníPromytá
Sklizeňbřezen 2016
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťliči, hroznové víno, melasa
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe