Bolivia Braulio Luque

Bolivia Braulio Luque
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Listopadová sklizeň bolívijského producenta Braulia Luque. Kávovníky jsou pěstovány dle zásad ekologického zemědělství ve velmi vysoké nadmořské výšce. V šálku má káva tóny nugátu, arašidového másla a medu. Ideální volba pro všechny, kteří neholdují příliš ovocným chutím a výrazné aciditě.

Velikost balení 350 g

Braulio pěstuje kávu společně se svou ženou Aidou Titirico a bratrem Eulogiem na místě zvaném "Cima del Jaguar" v provincii Caranavi (mapa). Rodina Braulia Luque patří mezi vůbec nejúspěšnějčích drobné producenty kávy v Bolívii. V soutěži Cup of Excellence (před jejím ukončením v roce 2009) se umístili několikrát na předních místech.

Braulio zpracovává třešně kávovníků odrůdy Caturra a Catuai promytým způsobem za pomoci ručního lisu a betonových fermentačních nádrží. Kávová zrna následně suší na dřevěných vyvýšených postelích. Veškerá produkce je certifikovaná v rámci systému ekologického zemědělství, což v praxi znamená, že Braulio nepoužívá umělá hnojiva a postřiky. V této vysoké nadmořské výšce je výskyt škůdců (např. Broca) a kávovníkové rzi (CLR) velmi malý.

V chuti je káva velmi delikátní s tóny nugátu, arašídového másla a medu. Acidita je nízká, s náznakem citrusů.

Jednoduchá a velmi pitelná káva pro všechny, kteří neholdují výrazně ovocným kávám s vysokou aciditou.

Podrobné informace
ZeměBolívie
FarmaColonia Kantutani
OdrůdaArabica Caturra, Arabica Yellow Catuai
ZpracováníPromytá
Sklizeňlistopad 2013
Chuťnugát, arašídové máslo, med
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe