Bolivia Gabriel Chura

Bolivia Gabriel Chura
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Nová sklizeň od drobného bolívijského pěstitele pana Gabriela Chury. Velmi jemná a čistá káva s tóny mléčné čokolády, medu a marakuji potěší všechny ty, kteří příliš neholdují ovocným kávám s vysokou aciditou. Vhodná pro všechny metody přípravy.

Obsah balení 350 g

Gabriel Chura (31) pěstuje kávu již od svých 21 let. Do oblasti Caranavi se přestěhoval jako sirotek z náhorní plošiny Altiplano. Veškeré informace získal od svého strýce Manuela Olori, který je v regionu uznávaným farmářem. Gabriel se zúčastnil všech soutěží Cup of Excellence, které se v Bolívii kdy konaly. Bohužel kvůli byrokracii a korupci organizace v Bolívii prozatím pozastavila svou činnost.

Gabriel na své farmě (mapa) pěstuje kávovníky tradičních odrůd Typica a Caturra. Sklizeň probíhá obvykle od února do dubna. Gabriel zpracovává čerstvě sebrané třešně za pomoci ručního lisu a betonových fermentačních nádrží. Kávová zrna následně suší na dřevěných vyvýšených postelích.

Oproti klasickým bolívijským kávám z této oblasti, které jsme měli možnost ochutnat, nemá káva od Gabriela Chury tak hutné a těžké tělo. V aromatice najdete mléčnou čokoládu a mandle. V chuti pak převládají jemné tóny medu, čokolády a v dochuti překvapivě i náznak tropického ovoce, především marakuji. Káva je krásně pitelná a živá, aniž by měla výraznou aciditu. Jedná se o ideální volbu pro vyznavače tradičních chutí.

Podrobné informace
ZeměBolívie
FarmaGabriel Chura
OdrůdaArabica Caturra, Arabica Typica
ZpracováníPromytá
Sklizeňúnor 2013
Chuťmléčná čokoláda, med, marakuja
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe