Bolivia Jacinto Titirico

Bolivia Jacinto Titirico
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Čerstvá sklizeň z bolívijské farmy Jacinta Titirica, která nadchne svými hutnými tóny hořké čokolády a krémovým tělem. Ideální volba pro všechny, kteří neholdují příliš ovocným chutím a výrazné aciditě.

Velikost balení 350 g

Jacinto Titirico na své farmě v bolivijském regionu Caranavi pěstuje kávu teprve 10 let. Jak sám ale říká, „v naší rodině pěstují kávu úplně všichni. Moji bratři, švagrové, všichni jsou farmáři. Proto jsme se rozhodli je následovat, abychom mohli lépe žít a poslat naše děti do školy.“ Jeho rozhodnutí mu přineslo první úspěch v podobě 5. místa na prestižní soutěži Cup of Excellence v roce 2008.

Stejně jako minulý rok jsme si nenechali ujít možnost zakoupit od Jacinta část jeho nové sklizně (léto 2011) v podobě promyté kávy odrůdy Caturra a Typica. Jacinto pěstuje a zpracovává svou kávu dle zásad ekologického zemědělství, tzn. bez použití umělých pesticidů. Pro sušení využívá vyvýšené dřevěné postele, které zabezpečují lepší cirkulaci vzduchu.

V šálku čekejte hutné, máslové tělo, plné vyvážených tonů hořké čokolády a manga. Acidita je velmi delikátní, až umírněná, s jemnou dochutí citrusů.

Ideální volba pro všechny, kteří neholdují příliš ovocným chutím a výrazné aciditě.

Podrobné informace
ZeměBolívie
FarmaSiete Estrellas - Jacinto Titirico
OdrůdaArabica Caturra, Arabica Typica
ZpracováníPromytá
Sklizeň2011
Chuťtóny hořké čokolády a manga, hutné a krémové tělo
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe