Bolívie Alasitas

jahodový džem, čokoláda, červené víno
Bolívie Alasitas
jahodový džem, čokoláda, červené víno
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Po dlouhé době káva z Bolívie, kterou jsme navštívili na konci minulého roku. Krémové a plné tělo, které vám svou chutí připomene pobyt v cukrárně u jahodového koktejlu.

Káva pochází z farmy Las Alasitas, která se nachází v nadmořské výšce 1 600 m n.m. O farmu se stará rodina Rodriguez, jejíž společnost Agricafe se v Bolívii zasazuje o návrat k pěstování výběrové kávy. Svým přístupem podporuje desítky farem a snaží se pěstitelům nabídnout alternativu k pěstování koky.

Farma Alasitas (v jazyce původních obyvatel Aimara znamená název "kup mě") je velmi mladá. Rodina Rodriguez koupila v roce 2014 cca 20 ha půdy v regionu Caranavi, aby zde vytvořila modelovou farmu a zpracovatelský závod. Na farmě se pěstují odrůdy caturra, java a geisha.

Náš lot byl zpracovaný suchou metodou. Třešně byly sušené ve slupce na afrických postelích nejprve po dobu 5 dní na přímém slunci a následně v zákrytu po dobu 20 dní. V poslední fázi se nahrnou třešně na hromadu, aby sušení bylo co možná nejpomalejší. Tento systém sušení jsme poprvé viděli v Brazílii. Jelikož rodina Rodriguez spolupracuje s panem Flavio Boremem, asi největším expertem na zpracování kávy, který pochází z Brazílie, není se čemu divit.

V chuti se poměrně razantně projevuje metoda zpracování. Tyto "funky" chutě v kombinaci s velmi hutným, krémovým tělem nám nejvíce připomínají jahodový džem a červené víno. To vše doplněné o čokoládu v dochuti.

Podrobné informace
ZeměBolívie
FarmaAlasitas
OdrůdaArabica Caturra
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňříjen 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, Espresso, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťjahodový džem, čokoláda, červené víno
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot