Bolívie El Fuerte Geisha

limitovaná edice 200 g
Bolívie El Fuerte Geisha
limitovaná edice 200 g
500 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Není skladem

Proslulá odrůda geisha zpracovaná suchou metodou v závodě El Fuerte, který se nachází v regionu Samaipatha nedaleko města Santa Cruz de la Sierra. Kávu jsme vybrali během naší podzimní cesty po Bolívii. Těšit se můžete na intenzivní tóny bergamotu, broskví a černého čaje.

Zpracovatelský závod El Fuerte patří rodině Rodriguez, jejíž společnost Agricafe se v Bolívii zasazuje o návrat k pěstování výběrové kávy. Svým přístupem podporuje desítky farem a snaží se pěstitelům nabídnout alternativu k pěstování koky. El Fuerte zpracovává v regionu Samaipatha kávu z farem Floripondio, Trapiche a Tacu. Farma El Fuerte je vůbec nejmladší farmou společnosti Agricafe. Pěstují se zde v nižších nadmořských výškách odrůdy bourbon a caturra. V 1600 m n.m. pak kávovníky odrůdy geisha, z kterých pochází třešně našeho mikrolotu.

Agricafe založil před 10 lety pan Pedro Rodriguez, který v kávovém obchodě pracuje víc jak 30 let a patří k hlavním postavám trhu s výběrovou kávou v Bolívii. V současně době v rodinné firmě pracuje i dcera Daniela a syn Pedro Pablo. Agricafe zaměstnává 35 stálých zaměstnanců. V době sklizně pak rodina nabírá dalších cca 200 sběračů.

Naše káva byla zpracovaná suchou metodou v říjnu 2019, kterou rodina Rodriguez nazývá "Coco Natural". Jedná se o proces vyvinutý společně s jedním z nejznámějších kávových expertů na zpracování kávy panem Flavio Boremem z Brazílie. Káva se pomalu suší na afrických postelích v zastíněných prostorách s kontrolovaným prouděním vzduchu. Idea je taková, že rychlost sušení a míra vysoušení třešní je stejně důležitá, jako např. pražící profil u zelené kávy. Tento precizní způsob sušení navíc velmi pozitivně ovlivňuje pomalejší stárnutí kávy.

Naše geisha z El Fuerte má v šálku velmi čisté tóny bergamotu, broskví a černého čaje. Hodí se především na přípravu filtrované kávy, ale zkušení uživatelé určitě mohou vyzkoušet i jednodruhové espresso.

Podrobné informace
ZeměBolívie
FarmaEl Fuerte, Samaipatha
OdrůdaArabica Gesha / Geisha
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňříjen 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
Chuťbergamot, broskve, černý čaj
Balení200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot