Brazílie Celso a Gertrudes Espresso

javorový sirup, červené ovoce, nugát
Brazílie Celso a Gertrudes Espresso
javorový sirup, červené ovoce, nugát
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Kávy od Celsa a jeho ženy Gertrudes nás baví již 9 let v řadě. Šťavnaté, ovocné, svěží a sladké. Tento mikrolot raritní odrůdy obata jsme vybrali na konci sklizně v září 2019 a pražíme ho primárně na přípravu espressa. V chuti dominuje javorový sirup, červené ovoce a nugát.

Do roku 2007 se rodina Celsa a Gertrudes, farmářů z regionu Caconde (mapa), striktně zabývala pěstováním a zpracováním komoditní kávy v co možná největších objemech. Realita kávového trhu (nízké výkupní ceny a jejich volatilita) a především neudržitelný rozvoj farmy (používání velkého množství syntetických hnojiv) donutily Celsa a Gertrudes změnit filosofii a zaměřit se především na kvalitu produktu a ekologické zemědělství.

Ve spolupráci s Marcosem Croce a jeho synem Felipem z proslulé farmy Fazenda Ambiental Fortaleza (FAF), zaměřili své úsilí na selektivní sběr zralých třešní, sušení kávy na afrických postelích a především na separaci sklizně dle odrůdy nebo data (tzv. mikroloty).

Výběr z letní sklizně 2019, který máte nyní možnost ochutnat, je zpracovaný suchou metodou z třešní kávovníku odrůdy obata. Jedná se o krásný příklad kvalitně zpracované brazilské kávy s neskutečnou sladkostí a jemností v šálku, která je doplněna o tóny javorového sirupu, červeného ovoce a nugátu.

Tuto kávu pražíme primárně na přípravu jednodruhového espressa.

Toto je již náš devátý rok spolupráce s panem Celsem a paní Gertrudes. Jejich farmu jsme měli možnost několikrát navštívit, naposledy v loni. Fotky z návštěv najdete v galerii na Flickru.

Doporučená příprava:

  • Množství kávy: 18,5 g
  • Teplota: 93-94°C
  • Výsledná váha nápoje: 40 g
  • Délka extrakce: 30-35 vteřin
(Testováno na kávovaru Speedster při použití misek VST 18 g)

Podrobné informace
ZeměBrazílie
FarmaSítio Boa Vista
OdrůdaArabica Obata
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňzáří 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaEspresso
Chuťjavorový sirup, červené ovoce, nugát
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot