Brazílie FAF Celso a Gertrudes

Brazílie FAF Celso a Gertrudes
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Kávy od Celsa a jeho ženy Gertrudes nás baví rok od roku víc. Šťavnaté, ovocné, svěží a sladké. Tento mikrolot odrůdy červený Catuaí zpracovaný suchou metodou jsme vybrali na konci sklizně v říjnu 2015.

Velikost balení 350 g

Do roku 2007 se rodina Celsa a Gertrudes, farmářů z regionu Caconde (mapa), striktně zabývala pěstováním a zpracováním komoditní kávy v co možná největších objemech. Realita kávového trhu (nízké výkupní ceny a jejich volatilita) a především neudržitelný rozvoj farmy (používání velkého množství syntetických hnojiv) donutily Celsa a Gertrudes změnit filosofii a zaměřit se především na kvalitu produktu a ekologické zemědělství.

Ve spolupráci s Marcosem Croce a jeho synem Felipem z proslulé farmy Fazenda Ambiental Fortaleza (FAF), zaměřili své úsilí na selektivní sběr zralých třešní, sušení kávy na afrických postelích a především na separaci sklizně dle odrůdy nebo data (tzv. mikroloty).

Výběr z letní sklizně 2015, který máte nyní možnost ochutnat, je zpracovaný suchou metodou z třešní kávovníku odrůdy červený Catuaí. Jedná se o krásný příklad kvalitně zpracované brazilské kávy s neskutečnou sladkostí a jemností v šálku, která je doplněna o tóny pražených lískových ořechů, třešní a třtinového cukru.

Tato káva je skvělá jako filtrovaná, ale překvapí i na espressu.

Toto je již náš pátý rok spolupráce s panem Celsem a paní Gertrudes. Jejich farmu jsme měli možnost navštívit v říjnu 2013. Fotky z návštěvy najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměBrazílie
FarmaCelso & Gertrudes
OdrůdaYellow Catuai
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňsrpen 2015
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, Espresso, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťpražené lískové ořechy, třešně, třtinový cukr
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe