Brazílie Joao Hamilton Espresso

nutella, kakao, třešně
Brazílie Joao Hamilton Espresso
nutella, kakao, třešně
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Výběr ze srpnové sklizně brazilského producenta Joao Hamiltona a jeho bratra Ivana dos Santos, který pražíme především na přípravu jednodruhového espressa. Suchým způsobem zpracovaný červený bourbon z farmy Sitio Canaa má v šálku tóny nutelly, kakaa a třešní. Sladkost a hutnost espressa je opravdu famózní!

Do roku 2006 se bratři Joao a Ivan, farmáři z regionu Caconde (mapa), striktně zabývali pěstováním a zpracováním komoditní kávy v co možná největších objemech. Realita kávového trhu a především neudržitelný rozvoj farmy (používání velkého množství syntetických hnojiv) donutily Joao a Ivana změnit filosofii a zaměřit se především na kvalitu produktu a ekologické zemědělství.

Ve spolupráci s Marcosem Croce a jeho synem Felipem z proslulé farmy Fazenda Ambiental Fortaleza (FAF), zaměřili své úsilí na selektivní sběr zralých třešní, sušení kávy na afrických postelích a především na separaci sklizně dle odrůdy nebo data (tzv. mikroloty).

Od té doby Joao a Ivan ušli opravdu dlouhou cestu. Jejich farmy jsou nyní modelovým příkladem, jak lze v Brazílii pěstovat a zpracovávat výběrovou kávu ekologicky šetrným způsobem a navíc mít ekonomicky výdělečný byznys. Joaa a Ivana dos Santos navštěvujeme každý rok v září. Loni se Joao pochlubil novým pozemkem, kde bude snad již brzy stát zbrusu nový závod na zpracování promyté kávy (viz. fotogalerie na Flickru). Bylo vidět, že se farmářům opravdu daří.

Tato káva je výběrem ze sklizně v létě 2017. Jedná se o odrůdu červený bourbon, zpracovaný suchou metodou na afrických postelích (viz. foto). Tuto kombinaci odrůdy a zpracování z farmy SItio Canaa máme od Joaa nejraději. Díky své sladkosti a hutnosti těla funguje fantasticky jako jednodruhové espresso. V chuti najdete tóny nutelly, kakaa a třešní.

Fotky z návštěv nejen Joao Hamiltona najdete v galerii na Flickru.

Doporučená příprava:

  • Množství kávy: 18,5 g
  • Teplota: 93-94°C
  • Výsledná váha nápoje: 40 g
  • Délka extrakce: 30-35 vteřin
(Testováno na kávovaru Speedster při použití misek VST 18 g)

Podrobné informace
ZeměBrazílie
FarmaSitio Canaa
OdrůdaArabica Bourbon
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňsrpen 2017
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaEspresso
Chuťnutella, kakao, třešně
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot