Brazil FAF Joao Hamilton Sumatra

Brazil FAF Joao Hamilton Sumatra
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Výběr netradiční odrůdy Sumatra ze srpnové sklizně brazilského producenta Joao Hamiltona a jeho bratra Ivana dos Santos. Tuto kávu jsme měli možnost koupit jako zajímavost ve velmi malém množství a rozhodli jsme se ji pražit především na přípravu filtrované kávy. V chuti očekávejte jemnou aciditu připomínající zelené jablko a tóny vanilky a toffee.

Velikost balení 350 g

Do roku 2006 se bratři Joao a Ivan, farmáři z regionu Caconde (mapa), strikně zabývali pěstováním a zpracováním komoditní kávy v co možná největších objemech. Realita kávového trhu (nízké výkupní ceny a jejich volatilita) a především neudržitelný rozvoj farmy (používání velkého množství syntetických hnojiv) donutily Joao a Ivana změnit filosofii a zaměřit se především na kvalitu produktu a ekologické zemědělství.

Ve spolupráci s Marcosem Croce a jeho synem Felipem z proslulé farmy Fazenda Ambiental Fortaleza (FAF), zaměřili své úsilí na selektivní sběr zralých třešní, sušení kávy na afrických postelích a především na separaci sklizně dle odrůdy nebo data (tzv. mikroloty).

Mikrolot, který máte nyní možnost ochutnat, pochází z kávovníků netradiční odrůdy Sumatra (odrůda příbuzná Typice). Byl zpracován suchou / natural metodou na konci srpna loňského roku. Jedná se o krásný příklad kvalitně zpracované brazilské kávy s neskutečnou sladkostí a jemností v šálku, která je doplněna o tóny zeleného jablka, vanilky a toffee.

Tuto kávu pražíme a doporučujeme především na přípravu filtrované kávy. Pokud hledáte kávu na přípravu espressa, vyzkoušejte FAF Joao Hamilton Espresso

Toto je náš čtvrtý rok spolupráce s Joao Hamiltonem a Ivanem dos Santos. Jejich farmu Sitio Canaa jsme měli možnost navštívit v říjnu 2013. Rodiny obou farmářů nás nejen vřele přivítali, ale Joao nám připravil (a sám upražil) i nejlepší kávu, kterou jsme kdy na farmě ochutnali (paradoxně většina producentů pije kávu instantní). Video pražení opravdu stojí za shlédnutí. Fotky z návštěvy najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměBrazílie
FarmaSitio Canaa
OdrůdaArabica Sumatra
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňsrpen 2014
CertifikaceKáva z rukou farmáře
Chuťzelené jablko, vanilka, toffee
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe