Brazil Fazenda Esperança Espresso

Brazil Fazenda Esperança Espresso
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Výběr z letní sklizně brazilské farmy Esperança, která patří rodině Souza. Odrůda červený Icatú byla zpracovaná suchou metodou, která se v šálku projevuje hutným tělem, tóny čokolády a lískových ořechů. Nejvíc nám káva chutnala při přípravě espressa a cappuccina, kdy se naplno projeví typicky brazilský chuťový profil.

Velikost balení 350 g

Brunou Souza, jeden z majitelů farmy, je známým brazilských producentem a kávovým nestorem, s kterým spolupracujeme již druhým rokem. Aktuálně se Bruno věnuje především své kávové akademii Academia do Café, kde školí a certifikuje budoucí Q Gradery (více zde). O farmu se stará jeho 95letý otec, veterán 2. sv. války, João "Zinho" Souza, společně s vnukem Thiagem.

Farma Esperança se nachází u městečka Campos Altos, v regionu Cerrado, Minas Gerais (mapa). Sklizeň probíhá od května do září. Celková produkce farmy je cca 1000 pytlů kávy.

Tento mikrolot odrůdy červený Icatú byl zpracovaný suchou metodou. V chuti najdete klasické tóny tohoto regionu a metody zpracování: čokoládu, lískové ořechy, to vše doplněné o jemnou aciditu. Káva nás nadchla při přípravě espressa a tomu jsme také podřídili i pražící profil.

Podrobné informace
ZeměBrazílie
FarmaBrazil Fazenda Esperança
OdrůdaArabica Red Icatú
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňzáří 2014
Chuťčokoláda, lískové ořechy, jemná acidita
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe