Brazílie Deneval Miranda Espresso

Brazílie Deneval Miranda Espresso
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Toto je náš druhý rok spolupráce s panem Denevalem a paní Rosie Miranda z farmy Cordilheiras do Caparao v brazilském státě Espirito Santo. Jejich suchým způsobem zpracovaný mikrolot sklizený z keřů červeného a žlutého catuaí má v šálku výrazně hutné kakaové tóny, které doplňuje jemná ovocitá acidita. Sladké a hutné espresso.

Region Caparaó byl pro nás do loňského roku velkou neznámou. V září jsme měli možnost se do státu Espirito Santo, společně s naším dobrým známým Felipem Croce, vypravit a navštívit několik producentů, kteří vlastní farmy v okolí překrásného národního parku, nad kterým se tyčí vrchol hory Pico de Bandeira (mapa).

Caparaó je pro svět výběrové kávy stále neznámým terroirem, ale je jen otázkou času, kdy se sem začnou hrnout davy nákupčích zelené kávy. Zdejší klima je zcela odlišné od zbytku Minas Gerais a jiných typických kávových oblastí. Spíše nám to zde svou vlhkostí vzduchu, nízkými teplotami a všudypřítomnou mlhou připomínalo panamskou oblast Boquete. Farmy se tyčí vysoko na úpatí parku a na brazilské poměry jsou členité a strmé. Pěstují se zde standardní brazilské odrůdy jako catuaí a mundo novo, ale překvapivě odtud pochází i ve světě velmi oblíbená odrůda caturra.

Deneval vlastní spolu se svou ženou Rosou a syny Denevalem Jr. a Rosivalem farmu Cordilheiras do Caparao v severovýchodní části národního parku. Letos jsme od Denevala zakoupili dva loty zpracované suchou metodou. Tento je směsí červené a žluté odrůdy catuaí. Kávu pražíme primárně na přípravu espressa, jelikož nás zaujala výrazná sladkost, tóny kakaa a ořechů a jemná ovocitá acidita.

Pokud hledáte kávu tradičnějšího rázu na přípravu jednodruhového espressa, tak vás tato od pana Denevala Mirandy určitě potěší.

Doporučená příprava:

  • Množství kávy: 9 g (single), 18 g (double)
  • Teplota: 93,5°C
  • Výsledná váha nápoje: 20 g (single), 40 g (double)
  • Délka extrakce: 28-30 vteřin
  • Poměr extrakce: 45 %
(Testováno na kávovaru Speedster při použití misek VST 18 g)
Podrobné informace
ZeměBrazílie
FarmaSitio Cordilheiras do Caparao, Espirito Santo
OdrůdaArabica Red Catuai, Arabica Yellow Catuai
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňpodzim 2016
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaEspresso
Chuťkakao, ovocitá acidita, ořechy, černé třešně
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe