Brazílie Ivan a Rose

guava, med, mléčná čokoláda
Brazílie Ivan a Rose
guava, med, mléčná čokoláda
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Naše vůbec první káva z vlastní farmy Ivana dos Santos, bratra Joao Hamiltona a paní Gertrudes, s kterými v Brazílii spolupracujeme již 9 let. Sladká a velmi delikátní káva s tóny guavy, medu a mléčné čokolády.

Ivana dos Santos a jeho ženu Rose jsme poprvé osobně potkali před 7 lety díky Marcosovi a Felipemu Croce z Fazenda Ambiental Fortaleza. Kávy z farem Sitio Canaa a Novo Canaa, na kterých Ivan pracuje společně s bratrem Joaem, nakupujeme pravidelně už od roku 2011. Společně s jejich sestrou, paní Gertrudes dos Santos, patří Ivan a Joao k našim vůbec největším dodavatelům zelené kávy. Při naší každoroční zářijové návštěvě v Brazílii jsme loni vybrali lot, který pochází z Ivanovi vlastní farmy Sitio Seriema. Ta nese název po místním ptáčkovi z čeledi Seriemovitých a rozkládá se v nadmořské výšce 1200-1350 m n.m. nedaleko městečka Caconde.

Sběr a sušení kávy probíhá přímo na farmě nebo, pokud kapacita afrických postelí v době vrcholu sklizně nestačí, na farmě svého bratra Joaa, který bydlí s rodinou hned přes kopec. Veškerá káva je zpracovaná suchou metodou. Tento lot pochází z kávovníků odrůdy červený bourbon a byl zpracován v srpnu 2019.

V chuti dominují tóny guavy, medu a mléčné čokolády. Kávu pražíme primárně na přípravu filtrované kávy, ale určitě potěší i všechny nadšence do brazilského jednodruhového espressa.

Podrobné informace
ZeměBrazílie
FarmaSitio Seriema
OdrůdaArabica Bourbon
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňsrpen 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, Espresso, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťguava, med, mléčná čokoláda
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot