Burundi Butegana Cup of Excellence #25

Burundi Butegana Cup of Excellence #25
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Aukční lot (25. místo) soutěže Cup of Excellence Burundi 2014. Butegana je zpracovatelský závod v regionu Kayanza, který vlastní nadnárodní společnost WEBCOR. V chuti najdete komplexní tóny exotického ovoce (broskve, marakuja) s dochutí hnědého cukru. Butegana vyniká především při přípravě filtrované kávy.

Velikost balení 350 g

Butegana je první kávou, kterou jsme vydražili přímo v internetové aukci Cup of Excellence (více o CoE např. v článku na blogu). V této soutěži se každoročně sejdou stovky vzorků z celé země. Pouze ty, které dosáhnou bodové hranice 85 bodů, mohou být vydraženy v online aukci. Lot, který se nám podařilo zakoupit, má pouhých 450 kg. Je vakuově balený a doletěl k nám přímo z Burundi. Máte tak možnost ochutnat opravdu to nejlepší, co tato země může aktuálně nabídnout.

Krátce o Burundi. Podobně jako ve Rwandě se o rozvoj kávového obchodu zasloužili Belgičané, pod jejichž správu tato země do roku 1962 patřila. K rozvoji soukromých zpracovatelských závodů došlo až po konci občanské války v roce 2005. Burundi disponuje ideálním podmínkami pro pěstování a zpracování vysoce kvalitních káv. Většina území se nachází v nadmořské výšce nad 1600 m n.m. Tradiční odrůdou je kvalitní Bourbon, kterému se v místních železitých půdách náramně daří.

Soukromé družstvo Butegana vykupuje v současné době třešně od 2310 malých farmářů. Čerstvě sebrané třešně jsou vyloupány v tzv. "ecopulperech" kolumbijské výroby, které oproti tradičním lisům dokážou recyklovat vodu a zamezit tak přílišnému znečišťování. Třešně se nechávají fermentovat ve vodě přes noc a následně se suší 14-20 dní na 200 afrických postelích.

Tato káva se vyznačuje komplexními tóny exotického ovoce, které v dochuti doplňuje hnědý cukr. Je fantastická především na přípravu filtrované kávy, kdy se projeví její delikátní acidita a sladkost.

Podrobné informace
ZeměBurundi
FarmaButegana, Webcor
OdrůdaArabica Bourbon
ZpracováníPromytá
Sklizeň2014
CertifikaceCup of Excellence
Chuťmarakuja, broskev, hnědý cukr
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe