Burundi Dusangirijambo

Burundi Dusangirijambo
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Příjemné překvapení z pro nás málo známého regionu rovníkové Afriky. Burundi, podobně jako Rwanda, se rychle dostává do hledáčku pražíren kvalitních výběrových káv. Dusangirijambo je pouze dva roky starý zpracovatelský závod v oblasti Kayanza na severu země. Bourbon zpracovaný promytou metodou má květinové aroma s tóny ibišku, cukrové vaty, šípků a malin v chuti. Divoká a zároveň jemná káva s fantastickým potenciálem do budoucna.

Obsah balení 350 g

Podobně jako ve Rwandě se o rozvoj kávového obchodu v zemi zasloužili Belgičané, pod jejichž správu Burundi do roku 1962 patřilo. K rozvoji soukromých zpracovatelských závodů došlo až po konci občanské války v roce 2005.

Burundi disponuje ideálním podmínkami pro pěstování a zpracování vysoce kvalitních káv. Většina území se nachází v nadmořské výšce nad 1600 m n.m. Tradiční odrůdou je kvalitní Bourbon, kterému se v místních železitých půdách náramně daří.

Soukromé družstvo Dusangirijambo vykupuje v současné době třešně od více než 400 malých farmářů. Čerstvě sebrané třešně jsou vyloupány v tzv. "ecopulperech" kolumbijské výroby, které oproti tradičním lisům dokážou recyklovat vodu a zamezit tak přílišnému znečišťování. Třešně se nechávají fermentovat ve vodě přes noc a následně se suší 14-20 dní na afrických postelích.

Výsledný šálek nás překvapil především kombinací květinového aroma (ibišek, šípky) připomínající etiopské kávy z Yirgacheffe a hutnými ovocnými tóny (maliny), které lze najít u káv z Keni. Tato káva je vhodná i na přípravu jednodruhového espressa.

Podrobné informace
ZeměBurundi
FarmaDusangirijambo - Karinzi Coffee
OdrůdaArabica Bourbon
ZpracováníPromytá
Sklizeňsrpen 2012
Chuťibišek, cukrová vata, šípky, maliny
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe