Chemex CM-6GH

celoskleněná verze oblíbeného Chemexu
Chemex CM-6GH
celoskleněná verze oblíbeného Chemexu
1 090 Kč
Cena vč. DPH
/
Není skladem

Nenechte se zmást názvem, který připomíná spíše značku průmyslových hnojiv nežli elegantní a velmi ceněný aparát na přípravu kávy od excentrického Petera Schlumbohma.

Pokud jste tento „přístroj“ zatím neměli možnost vidět a z názvu usuzujete, že se bude jednat o chemické zařízení, jste na správné cestě. Chemex je v zásadě upravená Erlenmeyerova nádoba z borosilikátového skla spojená s trychtýřem do tvaru přesýpacích hodin a uprostřed doplněna o skleněné ucho.

Již během tří let po svém uvedení na americký trh si nový vynález vydobyl místo v prestižní kolekci moderního designu MOMA a byl zveřejněn i na stránkách amerického Times magazínu. Takové uznání je překvapivé především díky skutečnosti, že v této době kralovaly domácnostem klasické perkolátory. „I úplný trouba dokáže pomocí Chemexu připravit výbornou kávu,“ nechal se citovat Schumbohm ve známém magazínu.

Pro přípravu Chemexu se používají velmi tlusté, skládané papírové filtry. Pro maximálně přesnou extrakci doporučujeme nalévat horkou vody pomocí konvice Hario Buono.

Podrobné informace
ProducentChemex (USA)
EAN0028068001371
MateriálSklo
BarvaNe
Obsah800 ml
Rozměry balení230 mm (v), 135 mm (r)
StáhnoutBrožurka přípravy kávy