Colombia Arnoldo Garrido

Colombia Arnoldo Garrido
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Výběr z letošní lednové sklizně kolumbijského producenta Arnolda Garrido (Finca El Cedra - El Desarrollo). Tuto kávu jsme původně vybrali pro mistrovství ČR baristů, především pro svou vyváženost a výraznou sladkost. V kávě najdete tóny kakaa, karamelu a pražených madlí.

Obsah balení 350 g

Arnoldo Garrido je drobným producentem kávy v regionu Huila, nedaleko malého města Gigante. Stejně jako jeho soused Ermedis Rodriguez, pěstuje na své tříhektarové farmě El Cedro ve výšce 1550 m n.m. především odrůdu Caturra.

Arnoldo je společně s dalšími 80 producenty členem družstva El Desarollo, které má kanceláře a sklady právě ve městečku Gigante. Při naší návštěvě v roce 2011 jsme zde měli možnost pozorovat celý systém kontroly kvality a transparentnosti jednotlivých lotů, který je pro Kolumbii poměrně revoluční. Více v článku na blogu.

Výběr ze sklizně Arnolda pochází z ledna 2013 a zprvu byl určen výhradně pro potřeby mistrovství baristů ČR. Bohužel se díky stávce kolumbijských producentů kávy kontejner výrazně opozdil. Nyní tak máte možnost ochutnat velmi zajímavou soutěžní kávu, která má charakter těch nejlepších káv z Huily.

Podrobné informace
ZeměKolumbie
FarmaArnoldo Garrido, Gigante, Huila
OdrůdaArabica Caturra
ZpracováníPromytá
Sklizeň2013
Chuťarašídy, tóny kakaa, pražených mandlí a karamelu
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe