Colombia El Capuli

Colombia El Capuli
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Listopadová sklizeň z malé rodinné farmy El Capuli, která se nachází vysoko v kolumbijských Andách regionu Nariño. Velmi hutná a sladká káva s tóny rozinek a exotického ovoce (mango, papája), kterou pražíme primárně na přípravu filtrované kávy.

Velikost balení 350 g.

Na tuto kávu jsme narazili zcela náhodně a nečekaně během výletu za norskými kolegy. Cílem bylo vybrat kávu na květnové mistrovství ČR v přípravě filtrované kávy (tzv. Brewers Cup) z čerstvých kolumbijských sklizní, což se nám podařilo, ale druhou nejlepší kávu na degustačním stole jsme nechtěli jen tak nechat napospas ostatním evropským pražírnám. El Capuli nás zaujala především velmi hutným, až krémovým tělem a zcela odlišným chuťovým profilem, než na jaký jsme zvyklí od našich stálých producentů z regionu Huila (např. Carlos Imbachi). Není divu, jelikož El Capuli je farma v regionu Nariño (mapa), s kterým nemáme prakticky žádné zkušenosti.

Farmu vlastní rodina Santacruz, která zde pěstuje kávovníky již 15 let. El Capuli je malá farma s rozlohou pouhého 1 ha. Na farmě pracuje 10 lidí. Zajímavostí je určitě enormní nadmořská výška farmy, která činí 2300 m n.m. Pěstování kávovníků v tak vysoké nadmořské výšce způsobuje pomalejší zrání třešní, vyšší hustotu zrn a ve výsledku výrazně ovocnější charakter.

El Capuli jsme pro svou hutnost a sladkost vybrali i jako základní komponentu jarní espresso směsi Tam Dem. Rozhodli jsme se ji ale přidat i do jednodruhového nabídky s odlišným pražícím profilem, který bere v potaz použití primárně na přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměKolumbie
FarmaEl Capuli - rodina Santacruz
OdrůdaArabica Caturra
ZpracováníPromytá
Sklizeňlistopad 2014
Chuťrozinky, mango, hutné tělo
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe