Colombia Ermedis Rodriguez

Colombia Ermedis Rodriguez
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Čerstvá sklizeň od pana Ermedise Rodrigueze (Finca El Paraiso - El Desarrollo), původně určená pro letošní mistrovství ČR baristů. Pro Kolumbii typická odrůda Caturra zpracovaná promytou metodou je v šálku výrazně sladká, s tóny mléčné čokolády a sušených meruněk.

Obsah balení 350 g

Ermedis Rodriguez je jedním z členů zemědělského družstva El Desarollo, které jsme navštívili během naší cesty po jihu Kolumbie v roce 2011. Ermedisova farma nese příznačný, a v Latinské Americe velmi populární, název El Paraiso. Z výšky 1900 m n.m. lze dohlédnout až na východní Kordileru a údolí řeky Magdalena (viz. foto).

Ermedis patří mezi producenty, kteří se rychle dokázali přizpůsobit modernímu trendu tzv. mikrolotů (separace sklizně dle data sběru, odrůdy nebo místa na farmě) a pomohli tak významnou měrou ke stále vzrůstající oblibě káv z regionu Huila. Na právě ukončeném mistrovství světa baristů v Melbourne použil vítěz i druhý v pořadí kávu z tohoto regionu.

Mikrolot, který Vám nabízíme v limitované edici, byl zprvu určen pro národní kolo soutěže baristů v ČR. Bohužel díky stávce producentů kávy v Kolumbii se dostal do Evropy až nyní. Jedná se o třešně odrůdy Caturra, sklizené a zpracované v lednu tohoto roku. Ermedis používá klasické vykachličkované fermentační tanky, kde nechává třešně fermentovat po dobu 20 hodin. Sušení probíhá v tzv. "parabolických sušácích", které připomínají vyvýšené fóliovníky.

Podrobné informace
ZeměKolumbie
FarmaErmedis Rodriguez, Finca El Paraiso, Gigante, Huila
OdrůdaArabica Caturra
ZpracováníPromytá
Sklizeň2013
Chuťmléčná čokoláda, meruňky, peckové ovoce, med
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe