Colombia José Fredy Martinez

Colombia José Fredy Martinez
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Elegantní, sladká a jemná káva s tóny karamelu, čokolády a peckového ovoce od malého kolumbijského producenta José Fredy Martineze.

Velikost balení 350 g

José Fredy Martinez je jedním z 82 malých producentů, kteří patří do zemědělského družstva El Desarrollo ve městě Gigante (název dle obrovského stromu viz. foto) na jihu Kolumbie. Stejně jako ostatní farmáři v tomto regionu i José zpracovává kávu odrůdy Caturra přímo na své farmě. Po promytí a vyloupání čerstvě sebraných třešní se zrna suší v tzv. parabolických sušácích (viz. foto), přípomínajících naše fóliovníky. Oproti Střední Americe je v Kolumbii větší množství srážek a kávová zrna tak nemohou být při sušení ponechána venku.

José Fredy a ostatní farmáři po usušení zrn doručí svou kávu do města Gigante (mapa), kde v místním skladu certifikovaný degustátor upraží, ochutná a oboduje jednotlivé vzorky. Prodejní cena je přímo závislá na chuťové kvalitě kávy. Navíc po porovnání skóre s našimi výsledky obdrží farmář tzv. "sobre precio" - bonusovou cenu za výjimečně kvalitní kávu (viz. obrázek).

Káva od Jose Fredyho, kterou máte nyní možnost zakoupit, je krásným příkladem, proč lidé po celém světě milují kolumbijské kávy. Vyvážená, jemná chuť s tóny karamelu, čokolády a peckového ovoce dělá z této kávy univerzální nápoj pro všechny příležitosti.

Podrobné informace
ZeměKolumbie
FarmaGigante - José Fredy Martinez
OdrůdaArabica Caturra
ZpracováníPromytá
Sklizeňléto 2012
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe