Colombia Ramon Hoyos

Colombia Ramon Hoyos
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Čerstvá sklizeň z farmy Filadelfia od pana Ramona Hoyos. Pro Kolumbii typická odrůda Caturra zpracovaná promytou metodou je v šálku výrazně sladká, s tóny citrusů, zeleného jablka a medu. Komplexní a zajímavá káva, která je výborná i jako jednodruhové espresso.

Obsah baleni 350 g

Kávy z jižního regionu Kolumbie Huila jsou naší srdeční záležitostí. Již 5 sklizní spolupracujeme s malým producentem z vesnice San Augustín panem Carlosem Imbachi. Jelikož se z důvodu měsíční stávky farmářů zkomplikovala doprava kávy od tohoto producenta, rozhodli jsme se vyplnit mezidobí kávou od pana Ramona Hoyos.

Ramon je jedním ze tří dětí, mezi které rozdělil jeho 90ti letý otec 7 ha kávovou farmu Filadelfia. Ramon je také členem sdružení 104 farmářů v organizaci La Argentina Forest Rangers Association. Tato asociace pod zkratkou ASOGUAR byla založena v roce 2004 s cílem podpořit ekologické zemědělství ve velmi citlivé oblasti chráněného území předkolumbovských ruin (UNESCO) a omezit těžbu dřeva, společně s pěstováním koky.

Vzorky Ramonovi kávy z letošní sklizně (leden 2013) nás absolutně nadchly! Třešně odrůdy caturra jsou fermentovány na Kolumbii nezvykle dlouho, což vytváří mnohem šťavnatější a sladší chuť s tóny zeleného jablka, citronové trávy a medu.

Podrobné informace
ZeměKolumbie
FarmaFinca Filadelfia
OdrůdaArabica Caturra
ZpracováníPromytá
Sklizeň2013
Chuťzelené jablko, citrusy, med
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe