Costa Rica Finca Angelina - bratři Aguilerovi

Costa Rica Finca Angelina - bratři Aguilerovi
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

První káva v naší nabídce z letošní sklizně v Kostarice! Finca Angelina patří rodině Aguilera a nachází se v regionu Los Robles de Narajno, West Valley. Promytou metodou zpracované třešně odrůdy Villa Sarchi mají v šálku tóny vanilky, třešní, pomerančové kůry a melasy. Fantastická na filtru i jako jednodruhové espresso.

Velikost balení 350 g

Za úspěchem farem Angelina a Licho stojí velmi početná rodina Aguilera. Na farmě o rozloze 9 ha pracuje 8 bratrů a 4 sestry, kteří si najímají pomocnou sílu (sběrače třešní) pouze během sklizně .

Z letošní sklizně (leden - březen) farmy Angelina jsme se rozhodli zakoupit výběr odrůdy Villa Sarchi zpracovaný promytou metodou. Aguilerovi používají moderní eko-loupačky Penagos, které byly vyvinuty v Kolumbii za účelem snížení množství vody potřebné při zpracování kávy. Přístroje Penagos recyklují vodu a ve výsledku spotřebují pouhou 1/10 oproti klasickým loupačkám. Sušení kávy probíhá na africkým postelích a tradičních betonových nádvořích.

Finca Angelina nás zaujala svou šťavnatostí a hutností. V chuti najdete vanilku, třešně, pomerančovou kůru a sladkost melasy.

Doporučujeme na všechny metody přípravy.

Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaFinca Angelina - Aquilera bros
OdrůdaArabica Villa Sarchi
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden - březen 2013
Chuťvanilka, třešně, pomerančová kůra, melasa
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe