Costa Rica Finca La Granadilla

Costa Rica Finca La Granadilla
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Velmi jemná a pitelná káva s chutí peckového ovoce, kakaa a rozinek od známého kostarického producenta pana Ricarda Calderona.

Velikost balení 350 g.

Farma La Granadilla nese jméno po oblíbeném exotickém ovoci Střední Ameriky (v češtině mučenka sladká nebo zlatá maracuja). Majitel farmy, pan Ricardo Calderon, zde začal pěstovat kávovníky a cukrovou třtinu již v roce 1978. Vlastní malý zpracovatelský závod (Los Angeles) si Ricardo postavil až v roce 2009 během tzv. "micromill" revoluce. Získal tak možnost zpracovávat třešně nejen z vlastních farem, ale také od ostatních rodinných příslušníků a sousedů. V roce 2011 se proslavil vítězstvím na prestižní soutěži Cup of Excellence.

Ricardo se o své tři farmy (La Estrella, Los Girasoles a La Granadilla) nyní stará se svými dvěma syny Maikolem (na fotce během mistrovství světa baristů v Rimini 2014) a Diegem. Jelikož je podnebí v údolí Dota, kde se farma nachází (viz. mapa), poměrně nevyzpytatelné, zpracovává se káva tradičním promytým způsobem. Ricardo využívá moderní eko-loupačky Penagos, které zbaví třešně slupky a dužiny před samotným sušením na afrických postelích.

Tento mikrolot je výběrem třešní odrůdy červený catuai z března 2014. V chuti má velmi jemné tóny kakaa, mléčné čokolády, peckového ovoce a rozinek.

Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaLa Granadilla / Los Angeles micromill
OdrůdaArabica Red Catuai
ZpracováníPromytá
Sklizeňbřezen 2014
Chuťpeckové ovoce, kakao, rozinky
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe