Kostarika Macho

lesní ovoce, toffee, arašídové máslo
Kostarika Macho
lesní ovoce, toffee, arašídové máslo
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Kávy od kostarického producenta Efraína "Macho" Naranja a jeho syna Gelbertha nás nikdy nezklamaly. Tento lot pochází z vysoko položené farmy Macho. Jedná se o odrůdu catuaí zpracovanou honey metodou. V chuti se vyšší hustota zrn projevuje sladkými tóny lesního ovoce, toffee a především arašídového másla.

Rodina Efraína Naranja pěstuje kávu již 30 let. Před 9 lety, díky tzv. "micro-mill revoluci" postavil Efraín se svým synem Gelberthem vlastní mini-zpracovatelský závod ve vesnici Santa Rosa de León Cortés (mapa).

S Efraínem a Gelbertem spolupracujeme již šestým rokem a kávy z jejich farmy Macho patří mezi naše nejoblíbenější. Loni jsme při naší březnové návštěvě zakoupili 4 loty z farem Macho a Trapiche. Efraín a Gelbert patří mezi producenty, kteří neustále něco inovují. Tentokrát se nám pochlubili zastíněnými dvoupatrovými africkými postelemi a uchováváním pergamenu v dvojitém Grainpro obalu. Pomalejší sušení má obrovský vliv na rychlost stárnutí kávy, která je pro pražírnu zcela zásadní. Proto veškeré podobné iniciativy ze strany producentů náležitě kvitujeme a rádi si za takové kávy připlatíme.

Toto je náš letošní druhý mikrolot z farmy Macho, který byl zpracovaný red honey metodou z třešní odrůdy catuaí. Stejně jako předchozí sklizně nás káva nadchla svou sladkostí a hezky strukturovanou jemnou aciditou. Tyto charakteristiky přikládáme především extrémní nadmořské výšce. V chuti je káva čistá, s jasně definovanými tóny lesního ovoce, toffee a arašídového másla. Ideální na všechny přípravy, ale primárně kávu pražíme na přípravu filtrované kávy.

Fotky z našich návštěv farmy Macho najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaFinca Macho, San José de León Cortes, Tarrazu, Costa Rica
OdrůdaArabica Red Catuai
ZpracováníHoney
Sklizeňbřezen 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťarašídové máslo, toffee, třtinový cukr, lesní ovoce
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot