Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

Kostarika Macho

lesní ovoce, toffee, arašídové máslo
Kostarika Macho
lesní ovoce, toffee, arašídové máslo
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Kávy od kostarického producenta Efraína "Macho" Naranja a jeho syna Gelbertha nás nikdy nezklamaly. Tento lot pochází z vysoko položené farmy Macho. Jedná se o odrůdu villa sarchi zpracovanou white honey metodou. V chuti se vyšší hustota zrn projevuje sladkými tóny lesního ovoce, toffee a především arašídového másla.

Rodina Efraína Naranja pěstuje kávu již 30 let. Před 8 lety, díky tzv. "micro-mill revoluci" postavil Efraín se svým synem Gelberthem vlastní mini-zpracovatelský závod ve vesnici Santa Rosa de León Cortés (mapa).

S Efraínem a Gelbertem spolupracujeme již pátým rokem a kávy z jejich farmy Macho patří mezi naše nejoblíbenější. Letos jsme při naší březnové návštěvě zakoupili 4 loty, z toho jeden do limitované edice. Efraín a Gelbert patří mezi producenty, kteří neustále něco inovují. Tentokrát se nám pochlubili zastíněnými dvoupatrovými africkými postelemi a uchováváním pergamenu v dvojitém Grainpro obalu. Pomalejší sušení má obrovský vliv na rychlost stárnutí kávy, která je pro pražírnu zcela zásadní. Proto veškeré podobné iniciativy ze strany producentů náležitě kvitujeme a rádi si za takové kávy připlatíme.

Toto je náš letošní hlavní mikrolot z farmy Macho, který byl zpracovaný white honey metodou z třešní odrůdy villa sarchi. Stejně jako předchozí sklizně nás káva nadchla svou sladkostí a hezky strukturovanou jemnou aciditou. Tyto charakteristiky přikládáme především extrémní nadmořské výšce. V chuti je káva čistá, s jasně definovanými tóny lesního ovoce, toffee a arašídového másla. Ideální na všechny přípravy, ale primárně kávu pražíme na přípravu filtrované kávy.

Fotky z našich návštěv farmy Macho najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaFinca Macho, San José de León Cortes, Tarrazu, Costa Rica
OdrůdaArabica Villa Sarchi
ZpracováníHoney
Sklizeňbřezen 2018
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťarašídové máslo, toffee, třtinový cukr, lesní ovoce
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot