Kostarika Macho

tropické ovoce, toffee, arašídové máslo
Kostarika Macho
tropické ovoce, toffee, arašídové máslo
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Kávy od kostarického producenta Efraína "Macho" Naranja a jeho syna Gelbertha nás nikdy nezklamaly. Tento lot pochází z vysoko položené farmy Macho. Jedná se o odrůdu červený catuaí zpracovanou promytou metodou. V chuti se vyšší hustota zrn projevuje sladkými tóny tropického ovoce, toffee a především arašídového másla.

Rodina Efraína Naranja pěstuje kávu již 30 let. Před 8 lety, díky tzv. "micro-mill revoluci" postavil Efraín se svým synem Gelberthem vlastní mini-zpracovatelský závod ve vesnici Santa Rosa de León Cortés (mapa).

S Efraínem a Gelbertem spolupracujeme již čtvrtým rokem a kávy z jejich farmy Macho patří mezi naše nejoblíbenější. Letos jsme při naší březnové návštěvě zakoupili 3 loty, z toho jeden experimentální do limitované edice. Sklizeň byla sice letos o 20% menší než v předchozích letech, ale kvalita se díky investicím do farem a závodu opět o něco zvýšila. Efraín a Gelbert patří mezi producenty, kteří neustále něco inovují. Tentokrát se nám pochlubili zastíněnými dvoupatrovými africkými postelemi a uchováváním pergamenu v dvojitém Grainpro obalu. Pomalejší sušení má obrovský vliv na rychlost stárnutí kávy, která je pro pražírnu zcela zásadní. Proto veškeré podobné iniciativy ze strany producentů náležitě kvitujeme a rádi si za takové kávy připlatíme.

Toto je letošní druhý (hlavní) mikrolot z farmy Macho, který byl zpracovaný promytou metodou z třešní odrůdy červený catuaí. Stejně jako předchozí sklizně nás káva nadchla svou sladkostí a hezky strukturovanou jemnou aciditou. Tyto charakteristiky přikládáme především extrémní nadmořské výšce. V chuti je káva čistá, s jasně definovanými tóny tropického ovoce, toffee a arašídového másla. Ideální na všechny přípravy, ale primárně kávu pražíme na přípravu filtrované kávy.

Fotky z našich návštěv farmy Macho najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaFinca Macho, San José de León Cortes, Tarrazu, Costa Rica
OdrůdaArabica Red Catuai
ZpracováníPromytá
Sklizeňbřezen 2017
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťarašídové máslo, toffee, třtinový cukr, tropické ovoce
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot