Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

Costa Rica Sin Limites Yellow Honey

Costa Rica Sin Limites Yellow Honey
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Jaime Cardenas vám na této kávě názorně ukáže, proč pojmenoval svou farmu „Sin Limites - káva bez hranic“. Zapomeňte na jednoduché a čisté kostarické kávy bez těla. Honey metodou zpracovaný mikrolot odrůdy Villa Sarchi je hutný jako med a sladší než karamel. Skvělá káva na jednodruhové espresso.

Velikost balení 350 g

Jaime se svou ženou Maibel Barrantes vlastní malý zpracovatelský závod v regionu West Valley - Lourdes de Naranjo. Samotná farma je ve výšce 1500 m n.m. a konzistentně produkuje ty nejlepší kostarické kávy, o čemž svědčí i několik úspěchů na Cup of Excellence.

Jaime je typem farmáře, který se nebojí experimentovat. V posledních letech se nadchl do nové metody zpracování honey, kterou pomocí moderních technologií dovedl k dokonalosti. Nastavitelné loupačky Gaviota 2500 mu dovolují regulovat přesné množství dužiny (cukrů), které zůstane na zrnkách. Tímto způsobem může Jaime přímo ovlivnit výsledný chuťový profil.

Yellow Honey je označení pro kávu s minimálním množstvím dužiny, které je obvykle menší než 40%.
Red Honey označuje metodu zpracování, kdy loupačky ponechají až 40-80% dužiny.
Black Honey je káva na pomezí suché metody, kdy loupačky odeberou minimální množství dužiny a zrnka získají příznačnou černou barvu.

Mikrolot Sin Limites Yellow Honey, který máte možnost nyní ochutnat, nás nadchnul především jako jednodruhové espresso. V chuti jsou výrazně cítit rozinky, med a karamel. Káva má nízkou aciditu a krásně hutné, karamelové tělo.

Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaSin Limtes - Jaime Cardenas
OdrůdaArabica Villa Sarchi
ZpracováníHoney
Sklizeňjaro 2012
Chuťkakao a cedr v aroma, tóny rozinek, karamelu a medu v chuti
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe