Costa Rica Sin Limites Yellow Honey

Costa Rica Sin Limites Yellow Honey
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Jaime Cardenas vám na této kávě názorně ukáže, proč pojmenoval svou farmu „Sin Limites - káva bez hranic“. Zapomeňte na jednoduché a čisté kostarické kávy bez těla. Honey metodou zpracovaný mikrolot odrůdy Villa Sarchi je hutný jako med a sladší než karamel. Skvělá káva na jednodruhové espresso.

Velikost balení 350 g

Jaime se svou ženou Maibel Barrantes vlastní malý zpracovatelský závod v regionu West Valley - Lourdes de Naranjo. Samotná farma je ve výšce 1500 m n.m. a konzistentně produkuje ty nejlepší kostarické kávy, o čemž svědčí i několik úspěchů na Cup of Excellence.

Jaime je typem farmáře, který se nebojí experimentovat. V posledních letech se nadchl do nové metody zpracování honey, kterou pomocí moderních technologií dovedl k dokonalosti. Nastavitelné loupačky Gaviota 2500 mu dovolují regulovat přesné množství dužiny (cukrů), které zůstane na zrnkách. Tímto způsobem může Jaime přímo ovlivnit výsledný chuťový profil.

Yellow Honey je označení pro kávu s minimálním množstvím dužiny, které je obvykle menší než 40%.
Red Honey označuje metodu zpracování, kdy loupačky ponechají až 40-80% dužiny.
Black Honey je káva na pomezí suché metody, kdy loupačky odeberou minimální množství dužiny a zrnka získají příznačnou černou barvu.

Mikrolot Sin Limites Yellow Honey, který máte možnost nyní ochutnat, nás nadchnul především jako jednodruhové espresso. V chuti jsou výrazně cítit rozinky, med a karamel. Káva má nízkou aciditu a krásně hutné, karamelové tělo.

Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaSin Limtes - Jaime Cardenas
OdrůdaArabica Villa Sarchi
ZpracováníHoney
Sklizeňjaro 2012
Chuťkakao a cedr v aroma, tóny rozinek, karamelu a medu v chuti
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe