Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

El Salvador Buenos Aires

melasa, rozinky, kandované ovoce
El Salvador Buenos Aires
melasa, rozinky, kandované ovoce
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Druhá letošní káva z El Salvadoru pochází od našeho dlouholetého přítele Jorge Pacase, který má na starosti farmu Buenos Aires na severním úpatí sopky Santa Ana v regionu Apaneca-Ilamatepec. Odrůda pacamara byla zpracovaná promytou metodou v únoru letošního roku. V šálku má tóny melasy, kandovaného ovoce a rozinek. Sladká a nenáročná káva.

Jorge Pacas pochází z jedné z nejznámějších kávových rodin v El Salvadoru. Rodina Pacas začala pěstovat kávu už v 19. stol. Strýc Jorgeho, pan Fernando Alberto Pacas Figueroa, objevil na své farmě San Rafael v roce 1956 novou odrůdu kávovníku, která byla po něm následně pojmenována. Odrůda pacas patří ve Střední Americe mezi ty vůbec nejrozšířenější.

S Jorgem jsme se poprvé setkali během našeho pobytu v El Salvadoru v roce 2010. Strávili jsme s ním spousty dní objížděním drobných farmářů v horách regionu Chalatenango. Během návštěv jsme pomáhali stavět africké postele, brali jsme vzorky pro následnou degustaci, kontrolovali jsme proces sušení a sběru. Jednoduše zkušenosti k nezaplacení.

Nyní má Jorge na starosti kontrolu kvality na tradičním zpracovatelském závodě El Rosario v nepříliš bezpečném regionu El Balsamo a také na farmě Buenos Aires v nejznámějším kávovém regionu země Apaneca-Ilamatepec.

Letos jsme od Jorgeho zakoupili dva malé loty odrůd oranžový bourbon a pacamara. Tento lot promyté pacamary byl sklizen a zpracován v únoru letošního roku na farmě Buenos Aires. Třešně byly nejprve vyloupány v tradičních loupačkách, fermentovány po dobu 16 hodiny a následně sušeny cca 14 dní na betonových nádvořích. Jedná se o tradiční postup pro tento region.

V chuti má káva příjemně sladké tóny melasy, kandovaného ovoce a rozinek. Jedná se o velmi nenáročnou a příjemnou kávu pro každodenní pití.

Fotky z poslední návštěvy Jorgeho najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměEl Salvador
FarmaBuenos Aires
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníPromytá
Sklizeňúnor 2018
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, Espresso, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťmelasa, kandované ovoce, rozinky
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot