El Salvador Finca El Carmen Natural Pacamara

El Salvador Finca El Carmen Natural Pacamara
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Ojedinělá kombinace odrůdy Pacamara s tradiční suchou metodou zpracování se výrazně promítá do chuti této kávy. Aroma lesního ovoce doprovází tóny zralého grapefruitu, třešní a angreštu. Specifickým znakem odrůdy je hutné a sametově jemné tělo.

Velikost balení 350 g

Finca El Carmen je středně velkou farmou, která se nachází na úpatí sopky Chichontepec v regionu San Vicente na východ od hlavního města San Salvador. Kávovníky odrůdy Bourbon, Pacas a Pacarama zde rostou na velmi úrodné sopečné půdě, která je zavlažována přítoky řeky Jiboa. Farmu vlastní v El Salvadoru vážená rodina Cristiani. Otec majitele byl dokonce v 90. letech prezidentem země.

Odrůda Pacamara je pro El Salvador typická a západním trhem velmi žádaná. Vyprodukované množství však činí pouhé 1% z celkového exportu země. Jedná se o uměle vyšlechtěný hybrid tradiční salvadorské odrůdy Pacas (pojmenované po dědečkovi Jorge Pacase, s kterým v El Salvadoru spolupracujeme) a brazilské Maragogype.

Na konci 50. let 20. stol. patřil El Salvador k pěti největším exportérům kávy a místní institut ISIC se těšil celosvětovému věhlasu. Právě v této době Dr. Guiscafré vyšlechtil odrůdu Pacamara. Velká zrna a unikátní chuť, která se v případě správného zpracování a péče farmáře naplno projeví v šálku, jsou charakteristickými znaky Pacamary. Chuť je v mnoha případech podobná nejlepším keňským kávám: grapefruit, čokoláda, černý rybíz, angrešt a především těžké, máslové tělo.

Pacamara z farmy El Carmen se hodí především na filtrovanou kávu. Příprava espressa je o trochu náročnější, zato však může přinést nevídáný chuťový zážítek.

Podrobné informace
ZeměEl Salvador
FarmaFinca El Carmen
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeň2011
CertifikaceKáva z rukou farmáře, Rainforest Alliance
Chuťaroma lesního ovoce, v chuti grapefruit, angrešt, hutné tělo
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe