Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

El Salvador Finca El Carmen Natural Pacamara

El Salvador Finca El Carmen Natural Pacamara
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Ojedinělá kombinace odrůdy Pacamara s tradiční suchou metodou zpracování se výrazně promítá do chuti této kávy. Aroma lesního ovoce doprovází tóny zralého grapefruitu, třešní a angreštu. Specifickým znakem odrůdy je hutné a sametově jemné tělo.

Velikost balení 350 g

Finca El Carmen je středně velkou farmou, která se nachází na úpatí sopky Chichontepec v regionu San Vicente na východ od hlavního města San Salvador. Kávovníky odrůdy Bourbon, Pacas a Pacarama zde rostou na velmi úrodné sopečné půdě, která je zavlažována přítoky řeky Jiboa. Farmu vlastní v El Salvadoru vážená rodina Cristiani. Otec majitele byl dokonce v 90. letech prezidentem země.

Odrůda Pacamara je pro El Salvador typická a západním trhem velmi žádaná. Vyprodukované množství však činí pouhé 1% z celkového exportu země. Jedná se o uměle vyšlechtěný hybrid tradiční salvadorské odrůdy Pacas (pojmenované po dědečkovi Jorge Pacase, s kterým v El Salvadoru spolupracujeme) a brazilské Maragogype.

Na konci 50. let 20. stol. patřil El Salvador k pěti největším exportérům kávy a místní institut ISIC se těšil celosvětovému věhlasu. Právě v této době Dr. Guiscafré vyšlechtil odrůdu Pacamara. Velká zrna a unikátní chuť, která se v případě správného zpracování a péče farmáře naplno projeví v šálku, jsou charakteristickými znaky Pacamary. Chuť je v mnoha případech podobná nejlepším keňským kávám: grapefruit, čokoláda, černý rybíz, angrešt a především těžké, máslové tělo.

Pacamara z farmy El Carmen se hodí především na filtrovanou kávu. Příprava espressa je o trochu náročnější, zato však může přinést nevídáný chuťový zážítek.

Podrobné informace
ZeměEl Salvador
FarmaFinca El Carmen
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeň2011
CertifikaceKáva z rukou farmáře, Rainforest Alliance
Chuťaroma lesního ovoce, v chuti grapefruit, angrešt, hutné tělo
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe