El Salvador René Aguilar

El Salvador René Aguilar
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Finalista kávové aukce Trifinio, která každoročně vyhlašuje ty nejlepší kávy z regionu na pomezí Guatemaly, Hondurasu a El Salvadoru. Odrůda Pacamara od René Aguilara byla zpracovaná honey metodou na farmě La Montañita v regionu Chalatenango. Divoce ovocná a sladká káva, která představuje metodu zpracování i odrůdu v tom nejlepším světle.

Velikost balení 350 g

Producenta René Aguilara a jeho kávy známe osobně už víc jak 7 let. Loni se nám podařilo zakoupit jeho nejlepší výběr ze sklizně v rámci lokální aukce pod názvem Trifinio, která se konala v dubnu a měla cíl zlepšit povědomí o kvalitních malých producentech z trochu zapomenutého regionu na hranicích El Salvadoru, Hondurasu a Guatemaly (viz. obrázek). S panem Aguilarem jsme se potkali v lednu a domluvili se, že se pokusíme jeho nejlepší mikrolot v aukci vydražit.

René Aguilar vlastní farmu La Montañita v oblasti El Tunel, nedaleko hranic s Hondurasem (mapa). Stejně jako jeho sousedé se zaměřuje především na tradiční odrůdy Bourbon, Pacas a v poslední době oblíbenou Pacamaru. Třešně zpracovává promytým, honey nebo suchým způsobem s následným sušením na afrických postelích nebo betonovém nádvoří (viz. foto).

Tento aukční mikrolot je v chuti poměrně hodně ovlivněný zvolenou metodou zpracování (v angličtině se používá slovo "funky"), ale stále je to ku prospěchu věci. Káva je výrazně sladká a má zřetelné tóny zralého exotického ovoce.

Fotky z návštěvy farmy najdete v naší galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměEl Salvador
FarmaRene Aguilar - La Montanita
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníHoney
Sklizeňbřezen 2016
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťpapája, funky, tropické ovoce
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe