Ethiopia Kebado Haile Selassie

Ethiopia Kebado Haile Selassie
290 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Svěží aroma jasmínu, levandule a lučního kvítí připomínající dámský parfém je v chuti následováno exotickými tóny citrusů, citronové trávy a mléčné čokolády. Krásně čistá a lehká káva z nové sklizně 2011.

Velikost balení 350 g

Káva z vyhlášené etiopské oblasti Kebado v regionu Sidamo pochází ze zpracovatelského závodu Haile Selassieho. Sběr kávových třešní zajišťuje až 600 drobných farmářů z okolí města Dilla (mapa). Ti na svých rodinných políčcích v nadmořské výšce 1800-2200 m.n.m. pěstují tradiční etiopské odrůdy kávovníku, kterých existuje i několik tisíc druhů, většinou prozatím nezdokumentovaných.

Naše káva je zpracovaná promytou metodou, tzn. že kávová zrnka jsou zbavena slupky a dužiny pomocí vody ve fermentačních nádržích a následně usušena na tradičních afrických postelích. Tím je docíleno čistého šálku bez chuťových defektů.

Zpracovatelský závod, s kterým spolupracujeme, již několik let podporuje rehabilitační zařízení nedaleko hlavního města Addis Adeba - Cheshire Home. Ročně pomůže více než 4000 etiopským handicapovaným dětem.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaHaile Selassie, Kebado, Dilla
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníPromytá
Sklizeň2011
CertifikaceUtz Certified
Chuťaroma levandule, jasmínu a lučního kvítí, delikátní a jemná chuť
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe