Ethiopia Sidamo Nekisse Natural

Ethiopia Sidamo Nekisse Natural
590 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Raritní káva z etiopského regionu Sidamo zpracovaná suchou metodou. Joseph Brodsky každý rok dokazuje, že v Etiopii „vytváří“ chuťově nejzajímavější kávy na světě. Aroma lesního ovoce (borůvky) vám vyrazí dech. Chuť je komplexní, plná sladkých ovocných tónů, které v dochuti doprovází rozinky v čokoládě.

Máte jedinečnou možnost ochutnat špičku mezi kávami zpracovanými suchou metodou, které nejsou dílem náhody, ale výsledkem pečlivé a tvrdé práce.

Velikost balení 350 g

Joseph Brodsky, ve spolupráci s předním etiopským producentem a exportérem Abdullah Bagershem, před lety šokoval celý kávový svět svým projektem Beloya, který představil dosud nepoznaný chuťový profil etiopských káv. Výrazně, spíše až extrémně ovocné kávy si získaly spousty příznivců nejen mezi profesionálními baristy, ale i domácími kávovými nadšenci.

Za jedinečnou chutí stojí především pečlivější sběr pouze zralých třešní, kontrolované sušení na afrických postelích a ruční třídění. Josephu Brodskymu se podařilo přesvědčit zpracovatelské závody ve městech Neji, Kele, Derb (Sidamo) a Wollega (Yirgacheffe), aby za vyšší výkupní cenu připravily výrazně kvalitnější produkt.

Tento rok jsme pro vás zakoupili opět dva mikroloty: Nekisse a Tchembe. Obě dvě kávy mají smyšlené názvy a jsou de facto „vytvořené na míru“. Spojuje je velmi malé množství v řádech stovek kilogramů a kvalitě odpovídající vysoká cena.

Nekisse ukáže svou výjimečnost ihned po namletí. Aromatika je plná zralých lesních plodů. V chuti se ovocný charakter rozvíjí naplno. Oproti jiným kávám zpracovaným suchou metodou je Nekisse neuvěřitelně čistá a transparentní.

Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy. Espresso by mělo být vyhrazeno pouze pro nadšence s odpovídající technikou.

Více se o zkušenostech Josepha Brodskyho s kávovým světem v Etiopii můžete dozvědět v knize Coffee Story: Ethiopia od Majky Burhardt.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaNeji, Kele, Derb
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeň2013
Chuťovocná aromatika, v chuti borůvky a rozinky v čokoládě
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe