Etiopie Tchembe Espresso

Etiopie Tchembe Espresso
590 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Vzorový příklad etiopské kávy zpracované suchou metodou z projektu Josepha Brodskyho. Elegantní, výrazně sladká káva s hutným tělem a ovocnými tóny (sušené jahody, papája, višně).

S touto kávou vyhrál Michal Kocman Baristu roku 2014.

Velikost balení 350 g

Joseph Brodsky, ve spolupráci s předním etiopským producentem a exportérem Abdullah Bagershem, před lety šokoval celý kávový svět svým projektem Beloya, který představil dosud nepoznaný chuťový profil etiopských káv. Výrazně ovocné kávy si získali spousty příznivců nejen mezi profesionálními baristy, ale i domácími kávovými nadšenci.

Za jedinečnou chutí stojí především pečlivější sběr pouze zralých třešní, kontrolované sušení na afrických postelích a ruční třídění. Josephu Brodskymu se podařilo přesvědčit zpracovatelské závody, aby za vyšší výkupní cenu připravily kvalitnější produkt.

Letošní Tchembe pochází z regionu Sidamo. Jedná se o kávu, která je de facto "vytvořená na míru". Degustátoři týmu Ninety Plus míchají různé loty z různých zpracovatelských závodů tak, aby docílili žádaného chuťového profilu.

Tchembe má velmi hutné tělo s výrazně ovocnými tóny sušených jahod, papáji a višní.

Tato káva se hodí především na přípravu jednodruhového espressa. Na soutěži Barista roku 2014 získal Michal Kocman s Tchembe ocenění za nejlepší espresso celé soutěže.

Více se o zkušenostech Josepha Brodskyho s kávovým světem v Etiopii můžete dozvědět v knize Coffee Story: Ethiopia od Majky Burhardt.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaSidamo
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeň2015
PřípravaEspresso
Chuťhutné tělo, sušené jahody, papája, višně
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe