Ethiopia Yirgacheffe Adado Washed

Ethiopia Yirgacheffe Adado Washed
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Adado Washed je promytá káva z lednové sklizně zpracovatelského závodu Adado. Květinové aroma, nektarinky a třtinový cukr dělají z této kávy velmi jemné a lehké pití.

Velikost balení 350 g

Adado je známý zpracovatelský závod v oblasti Gedeo, Yirgacheffe, který je pojmenovaný po místním kmeni "Adado" (mapa). Závod vykupuje třešně od více než 1000 farmářů, kteří žijí v okolí městečka Bule. Následně je zpracovává buď tradiční suchou (natural) nebo promytou (washed) metodou.

Při zpracování promytou metodou jsou kávová zrnka nejprve zbavena svrchní slupky a části dužiny pomocí lisu na kávu (tzv. pulper). Následuje 36hodinové máčení zrn ve fermentačních nádržích, kdy se zbylé cukry obalující zrnko vykvasí. Po manuálním promytí již skoro čistá zrna putují do poslední nádrže, kde stráví závěrečných 16 hodin před samotným sušením. To probíhá vždy na vyvýšených afrických postelích pokrytých jutou nebo umělou tkaninou. Při zpěvu desítek žen, mužů a dětí se kávová zrnka neustále obrací, aby bylo sušení rovnoměrné. Tím je docíleno absolutně čistého šálku bez chuťových defektů.

Aromatika této kávy je výrazně květinová. V chuti pak dominují tóny nektarinek a třtinového cukru. Aktuálně máme v nabídce i suchým způsobem zpracovanou kávu ze závodu Adado. Najdete ji zde.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaAdado, Bule, Yirgacheffe
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2015
Chuťkvětinové aroma, nektarinky, třtinový cukr
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe