Ethiopia Yirgacheffe Aricha Espresso

Ethiopia Yirgacheffe Aricha Espresso
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Káva zpracovaná suchým způsobem v závodu Aricha, Yirgacheffe. Primárně pražená na přípravu espressa, ale svým charakterem vhodná i na ostatní metody. Aromatice dominuje tropické a lesní ovoce. V chuti pak zralé mango a pomerančová kůra v čokoládě.

Velikost balení 350 g

Aricha je známý zpracovatelský závod v regionu Idido Misty Valley, nedaleko města Yirgacheffe (mapa). K tomuto závodu nás pojí příjemné vzpomínky na vůbec první kávy s opravdovým "wow efektem", které jsme měli možnost před 5-6 lety ochutnat. Aricha, Beloya a ostatní kávy z Idida byly vůbec první suchým způsobem zpracované kávy z Yirgacheffe, které u mnoha lidí dokázaly zcela změnit pohled na kávu.

Zakoupit v Yirgacheffe výrazně ovocné a zároveň "čisté" kávy (bez defektů), zpracované suchým způsobem, je nyní mnohem běžnější než před 6 lety. Mnoho producentů se na toto tradiční zpracování specializuje a výsledná kvalita je rok od roku lepší.

Náš mikrolot jsme vybrali z lednové sklizně letošního roku. Zaujal nás především svěží aromatikou a sladkými tóny tropického ovoce (mango, pomeranče). Rozhodli jsme se ho pražit primárně na přípravu espressa, ve kterém hezky vynikne krémové tělo a celý charakter kávy připomínající smetanový dezert s ovocem. Navíc příprava espressa ještě zesílí již tak výraznou aromatiku kávy.

Pokud preferujete přípravu filtrované kávy, vyzkoušejte kávu Ethiopia Yirgacheffe Wote Natural, která je zpracovaná stejnou metodou v sousedním závodu nedaleko Arichy.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaAricha, Yirgacheffe
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňleden 2014
Chuťmango, pomerančová kůra v čokoládě
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe