Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

Ethiopia Yirgacheffe Kochere Natural Espresso

Ethiopia Yirgacheffe Kochere Natural Espresso
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Káva zpracovaná suchou metodou v jedné z nejvýše položených pěstitelských oblastí na světě - Kochere, Yirgacheffe. V espressu najdete divoké tóny malin a jahod, které v dochuti doplňuje sladké kakao.

Obsah balení 350 g

Kochere je hlavní pěstitelská oblast regionu Yirgacheffe, která se nachází na jih od města stejného názvu (mapa). Naše káva byla zpracovaná v závodu patřícímu Haile Sellasiemu, který stojí i za naší vůbec první kávou z Etiopie - Kebado.

Kávy z Yirgacheffe zpracované suchou metodou (natural) jsou pro svojí ovocitost a šťavnatost čím dál více oblíbené na přípravu jednodruhového espressa. Výsledný šálek někdy připomíná marmeládu nebo malinovou či jahodovou limonádu. Obvykle také do hry vstupují tóny smetany nebo jogurtu a některé povedené "espresso shoty" inklinují do dezertů typu panna cotta nebo cheesecake. V kombinaci s mlékem pak chutnají jako jahodový nebo banánový milkshake.

Právě pro svou komplexnost a čistotu chutí jsou podobné kávy vyhledávané baristy na soutěžních kláních. Během mistrovství světa v Melbourne 2013 celá čtvrtina soutěžících použila právě suchým způsobem zpracované etiopské kávy.

Příprava navíc není zdaleka tak náchylná na chyby jako v případě káv promytých. Doporučujeme volit vyšší poměr extrakce (cca 65 %), tzn. 18-19 g kávy na 30-33 g nápoje během 25-30 sec.

I když je pražení přizpůsobeno metodě přípravy (espresso), káva je bezproblémů použitelná i na filtr. A věřte nám, že chutná stejně skvěle.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaKochere
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Chuťčajová růže v aroma, maliny, jahodový cheesecake, sladké kakao
Doporučené množství18-19 g (kávy) / 30-33 g (nápoje)
Doporučená teplota94°C
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe