Ethiopia Yirgacheffe Konga Natural

Ethiopia Yirgacheffe Konga Natural
320 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Citrusy, čajová růže, cukrová vata, černý čaj a malinová limonáda. Takhle chuťově bohatá a navíc výjimečně čistá etiopská káva ze zpracovatelského závodu Konga dělá světově proslulému regionu Yirgacheffe opravdovou čest.

Obsah balení 350 g

Zpracovatelský závod Konga v okrese Gedeo (mapa) je součástí Yirgacheffe Coffee Growers Cooperative Union a patří mezi největší v regionu. Kávové třešně nakupuje od 2400 drobných pěstitelů z blízkého okolí a zpracovává je za použití tradiční suché a promyté metody.

Závod Konga jsme navštívili během sklizně v zimě 2011. Měli jsme možnost shlédnout jak celý proces promývání kávy, ručního třídění nezralých třešní a sušení, tak i vyzkoušet pražení a cuppingu vzorků v místní laboratoři (vybavené z dotací USAID). Konga bezpochyby patří mezi nejúspěšnější coopy v Yirgacheffe, za což vděčí především velmi dobře organizanovanému vedení.

Mikrolot, který máte možnost zakoupit, nás nadchl především čistotou a transparentností chutí v šálku. Co to znamená? U suchým způsobem zpracovaných káv (tzv. natural) se předpokládá vysoká šťavnatost chutí a typické tóny lesního ovoce (jahody, borůvky). Bohužel ale stále poměrně hodně káv, nejen z Etiopie, vykazuje v chuti zemitost a tóny fermentu / octa, což značí problémy při sušení třešní. Narazit na takhle čistý mikrolot je proto balzám na chuťové buňky.

Konga Natural je univerzální káva a bude vám chutnat na filtru i espressu. Připravte se na výraznou aromatiku (cukrová vata), delikátní ovocné tóny (maliny a citrusy) a sametové tělo. Pitelná a svěží káva, ze které máme velkou radost.

Více o naší návštěvě Etiopie a závodu Konga v článku na blogu.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaKonga
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeň2013
CertifikaceKáva z rukou farmáře, Bio produkt
Chuťčajová růže, cukrová vata, citrusy, malinová limonáda
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe