Ethiopia Yirgacheffe Peaberry Natural

Ethiopia Yirgacheffe Peaberry Natural
310 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Opravdová perlička v naší nabídce. Raritní "perlová káva" (peaberry) z regionu Yirgacheffe zpracovaná suchou metodou. V chuti najdete vše, jen nic tradičního.

Velikost balení 350 g

Narazit na "perlovou" kávu zpracovanou suchou metodou z regionu Yirgacheffe, která navíc získala nejvyšší stupeň kvality Gr. 1 od etiopské komoditní burzy (ECX), se vám jen tak nepoštěstí. Nám se to podařilo díky spolupráci se známou etiopskou exportérkou kávy, jejíž společnost se živí především prodejem komoditní kávy, ale vyprodukuje každou sklizeň i "pár pytlů" skutečných skvostů.

Po ochutnání vzorků jsme vybrali dvě kávy, které považujeme za velmi povedené a především zcela chuťově odlišné od ostatních etiopských káv z naší letošní nabídky.

Jako první můžete v limitované nabídce zakoupit "perlovou" kávu ze zpracovatelského závodu ve vesnici Gedeb, která sousedí s regionem (tzv. woreda) Kochere (mapa).

Co znamená označení "perlová" káva?

Jedná se de facto o defekt, kdy se namísto dvou zrnek urodí v kávové třešni pouze jedno. Peaberry mají kulovitý tvar, proto nesou označení po perlách. Z celé sklizně je obvykle 5 % "perlových" zrnek a většina farmářů a zpracovatelských závodů je ignoruje a neseparuje.

Na této kávě nás nadchla především hravost a bohatost ovocitých chutí (jahody, borůvky). Peaberry obvykle bývají o trochu sladší a chuťově intenzivnější (díky lepšímu vytřídění), což se nám u této kávy jednoznačně potvrdilo.

Pokud hledáte extravagantní a divokou kávu s "wow efektem" na espressu i filtru, pak jste ji právě našli ...

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaGedeb, Yirgacheffe
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeň2013
Chuťdivoké ovocité tóny, výrazně sladká a šťavnatá
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe