Ethiopia Yirgacheffe Tuktant Natural

Ethiopia Yirgacheffe Tuktant Natural
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Vzorový příklad etiopské kávy zpracované suchou metodou z projektu Josepha Brodskyho. Elegantní, výrazně sladká káva s hutným tělem, ovocným nádechem a kořenitým charakterem.

Velikost balení 350 g

Joseph Brodsky, ve spolupráci s předním etiopským producentem a exportérem Abdullah Bagershem, před lety šokoval celý kávový svět svým projektem Beloya, který představil dosud nepoznaný chuťový profil etiopských káv. Výrazně, spíše až extrémně ovocné kávy si získali spousty příznivců nejen mezi profesionálními baristy, ale i domácími kávovými nadšenci.

Za jedinečnou chutí stojí především pečlivější sběr pouze zralých třešní, kontrolované sušení na afrických postelích a ruční třídění. Josephu Brodskymu se podařilo přesvědčit zpracovatelské závody ve městech Neji, Kele, Derb (Sidamo) a Wollega (Yirgacheffe), aby za vyšší výkupní cenu připravily výrazně kvalitnější produkt.

Tento rok jsme získali příležitost zakoupit dva mikroloty z čerstvě obnoveného projektu. Přerušení na dva roky bylo zapříčiněno založením etiopské komoditní burzy (ECX) a změnou pravidel pro export káv. Nekisse a Tuktant mají smyšlené názvy, které, jak je v Etiopii zvykem, nenesou jméno obce, kde se nachází zpracovatelský závod. Obě dvě kávy jsou de facto „vytvořené na míru“. Spojuje je také velmi malé množství v řádech stovek kilogramů a kvalitě odpovídající vysoká cena.

Tuktant má velmi hutné tělo s lehce kořenitým (skořice, kardamon) charakterem a ovocným nádechem. V chuti najdete tóny třešní, skořice, mléčné čokolády a medu.

Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy, ale milovníci jednodruhového espressa s patřičnou výbavou mají jedinečnou příležitost najít svůj "god shot".

Více se o zkušenostech Josepha Brodskyho s kávovým světem v Etiopii můžete dozvědět v knize Coffee Story: Ethiopia od Majky Burhardt.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaWollega, Nekempte
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeň2012
Chuťhutné tělo, jemně kořenitá, tóny třešní, čokolády a medu
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe