Etiopie Warqee

Etiopie Warqee
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Warqee je první naší etiopskou kávou z letošní sklizně. Byla zpracována promytou metodou v soukromém závodu Alemu Washing Station, který se nachází v oblasti Banko Gutiti v Kochere, Yirgacheffe. Květinové aroma, Bon Pari, pomerančová kůra a heřmánek dělají z této kávy velmi jemné a lehké pití.

Alemu Washing Station je soukromý zpracovatelský závod v oblasti Banko Gutiti, v proslulém regionu Kochere, Yirgacheffe (mapa). Závod vykupuje třešně od cca 600 farmářů, kteří žijí v okolí městečka. Následně je zpracovává buď tradiční suchou (natural) nebo promytou (washed) metodou.

Náš lot byl zpracovaný promytou metodou v lednu letošního roku. Kávová zrnka se nejprve zbaví svrchní slupky a části dužiny pomocí lisu na kávu (tzv. Agarde disc pulper). Následuje 24-48hodinové máčení zrn ve fermentačních nádržích, kdy se zbylé cukry obalující zrnko vykvasí. Po manuálním promytí již skoro čistá zrna putují do poslední nádrže, kde stráví závěrečných 24 hodin před samotným sušením. To probíhá vždy na vyvýšených afrických postelích pokrytých jutou nebo umělou tkaninou. Při zpěvu desítek žen, mužů a dětí se kávová zrnka neustále obrací, aby bylo sušení rovnoměrné. Dle počasí se zrnka suší cca 15-18 dní. Tím je docíleno absolutně čistého šálku bez chuťových defektů.

Aromatika této kávy je výrazně květinová. V chuti pak dominují tóny Bon Pari bonbónů, pomerančové kůry a heřmánku. Tuto kávu jsme vybrali v Addis Abeba v březnu letošního roku. Jedná se o první kávu z čerstvé etiopské sklizně, která k nám letos dorazila.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaAlemu Washing Station, Banko Gutiti, Kochere, Yirgacheffe
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2017
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťkvětinové aroma, Bon Pari, pomerančová kůra, heřmánek
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe