Etiopie Yirgacheffe Wote

Etiopie Yirgacheffe Wote
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Svěží aroma jasmínu, limetky a lučního kvítí doprovází tóny medu, žlutého melounu a grepu. Krásně jemná, čistá a lehká káva na celodenní popíjení z čerstvé lednové sklizně.

Velikost balení 350 g

Kávu ze zpracovatelského závodu Wote nakupujeme pravidelně již třetím rokem. Letošní sklizeň opět představuje to nejlepší, co můžou kávy z vyhlášené oblasti Yirgacheffe nabídnout: květinové aroma, tóny broskví, grepu, meruněk, medu a žlutého melounu. To je jen pár deskriptorů, které lze při popíjení této delikátní a velmi sladké kávy v šálku najít.

Zpracovatelský závod Wote se nachází v oblasti Konga v srdci regionu Yirgacheffe (mapa). Na sběru se podílí několik stovek rodinných farmářů od kterých závod vykupuje zralé třešně.

Více informací o naší návštěvě Etiopie najdete v samostatném článku na blogu.

Naše káva je zpracovaná promytou metodou, která je pro region Yirgacheffe typická. Kávová zrnka jsou nejprve zbavena svrchní slupky a části dužiny pomocí lisu na kávu (tzv. pulper). Následuje 36hodinové máčení zrn ve fermentačních nádržích, kdy se zbylé cukry obalující zrnko vykvasí. Po manuálním promytí již skoro čistá zrna putují do poslední nádrže, kde stráví závěrečných 16 hodin před samotným sušením. To probíhá vždy na vyvýšených afrických postelích pokrytých jutou nebo umělou tkaninou. Při zpěvu desítek žen, mužů a dětí se kávová zrnka neustále obrací, aby bylo sušení rovnoměrné. Tím je docíleno absolutně čistého šálku bez chuťových defektů.

Etiopská káva Wote je vhodná na všechny druhy přípravy. V šálku dominují především sladké citrusové tóny. Největší přednost kávy spočívá v její lehkosti a delikátnosti. Opravdu skvostná záležitost, kterou byste si neměli nechat ujít.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaWote, Konga, Yirgacheffe - pan Mergya
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2015
CertifikaceKáva z rukou farmáře
Chuťjasmín, květinové aroma, med, grep, broskve, žlutý meloun
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe