Ethiopia Yirgacheffe Wote Natural

Ethiopia Yirgacheffe Wote Natural
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Wote Natural je hotová bonbónová smršť v šálku. Tato suchým způsobem zpracovaná káva z regionu Yirgacheffe vás bude bavit tóny Haribo bonbónů, cukrové vaty a sherry. Svěží, aromatická a výrazně ovocná káva z letošní sklizně.

Velikost balení 350 g

Kávu ze zpracovatelského závodu Wote jste mohli tento rok již jednou ochutnat v promyté variantě, kdy byla jednou z komponent letní espresso směsi Tam Dem. Suchou metodou (tzv. natural) zpracovanou kávu jsme z tohoto závodu zakoupili vůbec poprvé.

Wote se nachází v oblasti Konga v srdci regionu Yirgacheffe (mapa). Na sběru se podílí několik stovek rodinných farmářů od kterých závod vykupuje zralé třešně.

Více informací o naší návštěvě Etiopie a Wote najdete v samostatném článku na blogu.

Naše káva je zpracovaná suchou metodou, která se zde začala pro výběrové kávy používat teprve nedávno. Kávové třešně jsou při ní sušeny vcelku na afrických postelích. Následně jsou mechanicky vyloupány a důkladně ručně protříděny.

Wote je vhodná na všechny druhy přípravy, ale primárně je určená na přípravu filtrované kávy. V šálku dominují ovocné tóny, které připomínají Haribo bonbóny a cukrovou vatu. V dochuti je pak cítit sherry.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaWote, Konga, Yirgacheffe - pan Mergya
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňleden 2014
CertifikaceKáva z rukou farmáře
Chuťcukrová vata, haribo bonbóny, sherry
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe