Etiopie Dambi Udo Espresso

broskve, brusinky, kakao
Etiopie Dambi Udo Espresso
broskve, brusinky, kakao
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Suchým způsobem zpracovaná káva ze zpracovatelského závodu ve vesnici Dambi Udo, která se nachází v oblasti Shakiso. Fantasticky ovocná, svěží a sladká káva s tóny broskví, brusinek a kakaa, kterou pražíme primárně na přípravu jednodruhového espressa.

Tento mikrolot byl zakoupen od soukromé firmy Guji Highlands, která sídlí ve vesnici Dambi Udo v Shakisu. Kávu jsme vybrali osobně tento únor v hlavním městě Etiopie Addis Abeba. Samotný region jsme naposledy navštívili v roce 2011 (fotky v galerii na Flickru). Jedná se o poměrně odlehlou oblast v Guji, asi 5 hodin autem z Yirga Alem. Cesta je nezapomenutelná. Mezi neustálými výměnami píchnutých kol se můžete kochat typickými vesnickými domy, zpracovatelskými závody a samozřejmě nádhernou přírodou. S kávou z této oblasti se nám podařilo vyhrát prestižní soutěž o nejlepší espresso na Nordic Barista Cup v Kodani v roce 2012. Od té doby k ní máme velmi srdečný vztah.

Dambi Udo se nachází v nadmořské výšce 1850 - 2100 m n.m. Třešně se sbírají z divoce rostoucích kávovníků od listopadu do ledna.

Náš mikrolot je zpracovaný suchou metodou, tzn., že se čerstvě sebrané třešně suší ve slupce na afrických postelích (viz. obr.) po dobu cca 10 dnů v závislosti na počasí. Následně jsou mechanicky vyloupány a ručně protříděny.

V chuti je Dambi Udo jemně ovocná, s tóny broskví, brusinek a kakaa.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaDambi Udo, Shakiso
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňleden 2018
Chuťbroskve, brusinky, kakao
Doporučené množství18-19 g (kávy) / 40-45 g (nápoje)
Doporučená teplota93-94°C
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot