Etiopie Layo Tiraga

Etiopie Layo Tiraga
310 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Svěží, sladká a intenzivně aromatická káva z letošní sklizně zpracovatelského závodu Layo Tiraga, který se nachází v regionu Guji. Tuto kávu můžete popíjet celý den a nepřestane vás bavit. Tropické ovoce je v chuti doplněno tóny oolong čaje a medu.

Velikost balení 350 g

Tuto kávu jsme takříkajíc nakoupili "od stolu", aniž bychom s ní měli jakékoliv předchozí zkušenosti. Během letošní dubnové návštěvy Etiopie jsme měli možnost v hlavním městě Addis Ababa ochutnat několik desítek mikrolotů z právě ukončené sklizně a Layo Tiraga nás svou chutí jednoduše nadchla. Zprvu jsme si mysleli, že se jedná o kávu z regionu Yirgacheffe, jelikož měla charakteristické čajové tóny, které přecházely v exotické ovoce (žlutý meloun, grapefruit, ananas). Layo Tiraga se ale nachází v provincii (tzv. woreda) Uraga, která sousedí se Shakissem (mapa). Tento region jsme navštívili v roce 2011 a stále si pamatujeme chuť zdejších fantastických káv zpracovaných suchou metodou.

Zpracovatelský závod Layo Tiraga se rozkládá v nadmořské výšce 2100 m n.m. a vykupuje kávové třešně od cca 850 farmářů z okolí. Zpracování probíhá standardní promytou metodou s 24-36 hodin dlouhou fermentací ve vodních nádržích. Následně se zrna v pergamenu třídí ve vodních kanálcích dle hustoty, projdou 12-24 hodinovým máčením v čisté vodě a nakonec se přemístí na africké postele k sušení. To trvá dle počasí 10-15 dní.

Layo Tiraga je díky preciznímu ručnímu třídění v šálku perfektně čistá bez jakýchkoliv chuťových defektů. V aromatice vystupují především květinové tóny. V chuti převládá tropické ovoce, oolong čaj a med.

Tato káva je velmi univerzální. Lze ji připravit pomocí veškerých dostupných metod a my vám garantujeme, že vás rozhodně nezklame.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaUraga, Layo Tiraga
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2016
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťoolong čaj, med, tropické ovoce
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe