Etiopie Mormora

čajová růže, peckové ovoce, cukrová vata
Etiopie Mormora
čajová růže, peckové ovoce, cukrová vata
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Suchým způsobem zpracovaná káva z farmy Mormora, která se nachází v oblasti Shakiso. Fantasticky ovocná, svěží a sladká káva s tóny čajové růže, peckového ovoce a cukrové vaty.

Tento mikrolot byl zakoupen přímo od soukromé rodinné farmy Mormora, která se nachází v Guji Zone regionu Oromia, v provincii Sidamo (mapa). Farmu jsme osobně navštívili naposledy v roce 2011 (fotky v galerii na Flickru). Jedná se o poměrně odlehlou oblast v Guji, asi 5 hodin autem z Yirga Alem. Cesta je však nezapomenutelná. Mezi neustálými výměnami píchnutých kol se můžete kochat typickými vesnickými domy, zpracovatelskými závody a samozřejmě nádhernou přírodou. S kávou z farmy Mormora se nám podařilo vyhrát prestižní soutěž o nejlepší espresso na Nordic Barista Cup v Kodani v roce 2012.

Farma Mormora má rozlohu 200 ha v nadmořské výšce 1850 - 2100 m n.m. Třešně se sbírají z divoce rostoucích kávovníků od listopadu do ledna. Zpracování kávy probíhá v nedaleké vesnici Shakiso.

Náš mikrolot je zpracovaný suchou metodou, tzn., že se čerstvě sebrané třešně suší ve slupce na afrických postelích (viz. obr.) po dobu cca 10 dnů v závislosti na počasí. Následně jsou mechanicky vyloupány a ručně protříděny.

V chuti je Mormora jemně ovocná, s tóny čajové růže, peckového ovoce a cukrové vaty.

Tato káva je univerzální a bude vám chutnat na všech metodách přípravy.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaMormora, Shakiso
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňúnor 2017
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, Espresso, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťčajová růže, peckové ovoce, cukrová vata
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot