Etiopie Wolena

broskve, brusinky, mléčná čokoláda
Etiopie Wolena
broskve, brusinky, mléčná čokoláda
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Suchým způsobem zpracovaná káva z farmy Mormora, která se nachází v oblasti Shakiso. Fantasticky ovocná, svěží a sladká káva s tóny broskví, brusinek a mléčné čokolády.

Tento mikrolot byl zakoupen od soukromé farmy Mormora, která se nachází v Guji Zone regionu Oromia, v provincii Sidamo (mapa). Kávu jsme vybrali osobně tento únor v hlavním městě Etiopie Addis Abeba. Samotnou farmu jsme naposledy navštívili v roce 2011 (fotky v galerii na Flickru). Jedná se o poměrně odlehlou oblast v Guji, asi 5 hodin autem z Yirga Alem, nedaleko městečka Checata. Cesta je nezapomenutelná. Mezi neustálými výměnami píchnutých kol se můžete kochat typickými vesnickými domy, zpracovatelskými závody a samozřejmě nádhernou přírodou. S kávou z farmy Mormora se nám podařilo vyhrát prestižní soutěž o nejlepší espresso na Nordic Barista Cup v Kodani v roce 2012. Od té doby k ní máme velmi srdečný vztah.

Farma Mormora má rozlohu 200 ha v nadmořské výšce 1850 - 2100 m n.m. Třešně se sbírají z divoce rostoucích kávovníků od listopadu do ledna. Zpracování kávy probíhá v nedaleké vesnici Shakiso.

Náš mikrolot je zpracovaný suchou metodou, tzn., že se čerstvě sebrané třešně suší ve slupce na afrických postelích (viz. obr.) po dobu cca 10 dnů v závislosti na počasí. Následně jsou mechanicky vyloupány a ručně protříděny.

V chuti je Mormora jemně ovocná, s tóny broskví, brusinek a mléčné čokolády.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaWolena, Mormora
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňleden 2018
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťbroskve, brusinky, mléčná čokoláda
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot