Etiopie Chelelektu Natural

Etiopie Chelelektu Natural
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Suchým způsobem zpracovaná káva ze závodů v jižní oblasti Yirgacheffe, kolem města Chelelektu. Fantasticky ovocná, svěží a sladká káva od paní Heleanny Georgalis, která nadchne všechny nadšence do etiopských "naturalů".

Velikost balení 350 g

Tento mikrolot byl zakoupen přes etiopskou komoditní burzu (ECX) paní Heleannou Georgalis, která ho nechala speciálně pro nás vytřídit do tzv. Grade 1. Tento stupeň značí kávu bez jakýchkoliv defektů. Takové třídění je v Etiopii poměrně raritní a ve výsledku výrazně dražší. Po našich předchozích zkušenostech ale víme, že to stojí za to. Chuť kávy je čistější, transparentnější a sladší, jelikož se manuálně odstraní zrnka s nižší hustotou, tzv. quakery.

Chelelektu je město na jihu regionu Yirgacheffe v oblasti, která se nazývá Kochere (mapa). Kávu tohoto jména jste již mohli od nás několikrát ochutnat. Rozdíl je pouze v odlišných zpracovatelských závodech, které vykupují třešně od místních farmářů. Chelelektu registruje cca 700 drobných pěstitelů žijících v okolí města. Nadmořská výška se zde pohybuje kolem 2000 m n.m., což je pro Yirgacheffe standardní.

Náš mikrolot je zpracovaný suchou metodou, tzn., že se čerstvě sebrané třešně suší ve slupce na afrických postelích po dobu cca 10 dnů v závislosti na počasí. Následně jsou mechanicky vyloupány a ručně protříděny.

V chuti je Chelelektu jemně ovocné, s tóny čajové růže, exotického ovoce a cukrové vaty.

Tato káva je univerzální a bude vám chutnat na všech metodách přípravy.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
Farmaoblast kolem města Chelelektu, Kochere, Yirgacheffe, Etiopie
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňúnor 2015
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, Espresso, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťčajová růže, exotické ovoce, cukrová vata
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe