Panama Finca Emporium Microlot #6

Panama Finca Emporium Microlot #6
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Méně aromaticky a chuťově přímočará, zato však více univerzální a komplexnější než Emporium Microlot #7. Krásně šťavnaté tělo s tóny lesního ovoce a čokolády dělá z této kávy ideálního kandidáta pro jednodruhové espresso.

Velikost balení 350 g

Finca Emporium je níže položenou farmou Graciana Cruze, na které se káva zpracovává pouze tradiční suchou metodou. Výsledek specifického mikroklimatu, terroiru, použitých odrůd (Caturra, Catuai, Typica) a zvoleného procesu sušení je výrazně šťavnatý a sladký šálek s dominantními tóny zralých jahod, lesního ovoce a vanilky.

Emporium je příkladová farma, kde biodiverzita hraje velmi důležitou roli. Kromě perfektně zdravých kávovníků se na farmě nachází spousty pomerančovníků, mandarinek, citroníků, hruškovců přelahodných (avokád), guavy a tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Veškeré sušení třešní probíhá na afrických postelích, které jsou zhotovené z dostupných materiálů, jakými je např. bambus.

Mikrolot #6 je výběr třešní ze dne 19.prosince 2009. I když je sklizen o pouhé dva dny dříve než mikrolot #7, chuťová odlišnost více než překvapí.

Více o farmě Emporium na webových stránkách loslajones.com.

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaFinca Emporium - Graciano Cruz
OdrůdaArabica Caturra, Arabica Yellow Catuai , Arabica Typica
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeň19. prosinec 2009
CertifikaceKáva z rukou farmáře
Chuťlesní ovoce, čokoláda, vanilka a krásně šťavnaté tělo
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe