Panama Finca Hartmann

Panama Finca Hartmann
290 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Marcipánové aroma a krásně jemná, delikátní chuť činí z této kávy výbornou volbu pro celodenní popíjení. Navíc rodina Hartmann, která kávu pěstuje již více než 70 let, původně pochází z Moravy! Nová sklizeň z února roku 2011.

Velikost balení 350 g

Finca Hartmann se rozkládá v srdci regionu Santa Clara (mapa) na panamsko-kostarické hranici. Farma se částečně nalézá v mezinárodním parku La Amistad a slouží jako útočiště pro nespočet druhů zvířat.

Prvorozený syn českého emigranta a dobrodruha Aloise Strašila založil farmu již v roce 1940. Alois byl jedním z vůbec prvních osadníků západní Panamy a farmářů kávy v tomto regionu. Magazín National Geographic ho dokonce přirovnal k jednomu z amerických hrdinů osidlování středozápadu Danielu Booneovi.

Ratibor Hartmann st. stále na farmě žije a nadále s hrdostí ukazuje zájemcům svou entomologickou sbírku. Veškerou starost o obchod převzali jeho čtyři synové Ratibor, Allan, Alexander, Kelly a dcera Aliss. Finca Hartmann se ve světě proslavila především svým přístupem k ekosystému, který je na území farmy vskutku jedinečný. Všechna káva je pěstovaná v zákrytu stromů, které poskytují úkryt pro více než 300 druhů ptáků. Není proto překvapením, že Smithsonian Tropical Research Institute zde po několik let prováděl výzkum a o farmě vzniklo mnoho vědeckých prací.

Naše káva pochází z nové sklizně 2011 a představuje směs odrůd Typica, Yellow Catuai a Caturra. Zachutná především všem milovníkům vyvážených a delikátních chutí s důrazem na čistotu a komplexnost šálku.

Více informací o Finca Hartmann na webových stránkách fincahartmann.com.

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaFinca Hartmann
OdrůdaArabica Caturra, Arabica Yellow Catuai , Arabica Typica
ZpracováníPromytá
SklizeňÚnor 2011
CertifikaceKáva z rukou farmáře
ChuťMarcipánové aroma, delikátní a jemné tóny čokolády a karamelu
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe