Panama Finca Hartmann Pacamara

Panama Finca Hartmann Pacamara
490 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Oblíbená odrůda Pacamara zpracovaná suchou metodou v lednu 2016 na farmě Ratibora Hartmanna. Exotická chuť tropického ovoce, výrazná sladkost a jemná dochuť mléčné čokolády dělají z této kávy opravdu povedené pití. Navíc rodina Hartmann, která kávu pěstuje již více než 70 let, původně pochází z Moravy.

Velikost balení 350 g

Finca Hartmann se rozkládá v srdci regionu Santa Clara (mapa) na panamsko-kostarické hranici. Farma se částečně nalézá v mezinárodním parku La Amistad a slouží jako útočiště pro nespočet druhů zvířat.

Prvorozený syn českého emigranta a dobrodruha Aloise Strašila založil farmu již v roce 1940. Alois byl jedním z vůbec prvních osadníků západní Panamy a farmářů kávy v tomto regionu. Magazín National Geographic ho dokonce přirovnal k jednomu z amerických hrdinů osidlování středozápadu Danielu Booneovi.

Ratibor Hartmann Sr. už bohužel nežije a tak jeho entomologickou sbírku musí návštěvníci prozkoumat bez jeho doprovodu. Veškerou starost o obchod převzali jeho čtyři synové Ratibor, Allan, Alexander, Kelly a dcera Aliss. Finca Hartmann se ve světě proslavila především svým přístupem k ekosystému, který je na území farmy vskutku jedinečný. Všechna káva je pěstovaná v zákrytu stromů, které poskytují úkryt pro více než 300 druhů ptáků. Není proto překvapením, že Smithsonian Tropical Research Institute zde po několik let prováděl výzkum a o farmě vzniklo mnoho vědeckých prací.

Naše káva pochází z nové sklizně 2016 odrůdy kávovníku Pacamara. Tato odrůda vznikla křížením Maragogype a Pacas v salvadorském kávovém institutu v polovině minulého století. Vyznačuje se velkými zrny, intenzivní aromatikou tropického ovoce a komplexní chutí (liči, mléčná čokoláda, koření). Suché zpracování jí dodává sladkost a výraznou ovocitost.

Farmu rodiny Hartmann jsme navštívili letos v březnu za účelem vybrání a zakoupení káv z letošní sklizně. Fotky z naší návštěvy najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaFinca Hartmann
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňleden 2016
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, Espresso, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
ChuťTropické ovoce, koření, mléčná čokoláda
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe