Panama Finca Hartmann Pacamara

limitovaná edice 200 g
Panama Finca Hartmann Pacamara
limitovaná edice 200 g
400 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Není skladem

Oblíbená odrůda pacamara zpracovaná suchou metodou na farmě Ratibora Hartmanna během letošního ledna. Zajímavou bylinnou chuť doplňuje grapefruit, hutné kořeněné tóny portského vína a citrónová tráva. Limitovaná edice pouhých 30 kg.

Poslechněte si náš podcast o této kávě.

Finca Hartmann se rozkládá v srdci regionu Santa Clara (mapa) na panamsko-kostarické hranici. Farma se částečně nalézá v mezinárodním parku La Amistad a slouží jako útočiště pro nespočet druhů zvířat.

Prvorozený syn českého emigranta a dobrodruha Aloise Strašila založil farmu již v roce 1940. Alois byl jedním z vůbec prvních osadníků západní Panamy a farmářů kávy v tomto regionu. Magazín National Geographic ho dokonce přirovnal k jednomu z amerických hrdinů osidlování středozápadu Danielu Booneovi.

Ratibor Hartmann Sr. už bohužel nežije a tak jeho entomologickou sbírku musí návštěvníci prozkoumat bez jeho doprovodu. Veškerou starost o obchod převzali jeho čtyři synové Ratibor, Allan, Alexander, Kelly a dcera Aliss. Finca Hartmann se ve světě proslavila především svým přístupem k ekosystému, který je na území farmy vskutku jedinečný. Všechna káva je pěstovaná v zákrytu stromů, které poskytují úkryt pro více než 300 druhů ptáků. Není proto překvapením, že Smithsonian Tropical Research Institute zde po několik let prováděl výzkum a o farmě vzniklo mnoho vědeckých prací.

Naše káva pochází z nové sklizně 2018 odrůdy kávovníku pacamara. Tato odrůda, specifická nadprůměrnou velikostí zrnek, patří svým chuťovým profilem mezi ty nejzajímavější. Kombinované suché zpracování kávy (automatická sušička + africké postele) jí dodává sladkost a nevšední bylinné a kořenité tóny.

Farmu rodiny Hartmann navštěvujeme každý rok. Loni se nám podařilo přesvědčit sourozence, aby přijeli do ČR a podívali se na místo odkud pochází. V městečku Leština se potkali se svými příbuznými a navíc obdrželi od místního starosty i rodokmen sahající do roku 1600. Letos byla na stáži v našich kavárnách dcera Allana Hartmanna Diana.

Fotky najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaFinca Hartmann
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňleden 2018
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
ChuťCitrusy, koření, mléčná čokoláda
Balení200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot