Guatemala Santa Cruz

zelené jablko, mléčná čokoláda, ořechy
Guatemala Santa Cruz
zelené jablko, mléčná čokoláda, ořechy
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Santa Cruz je nenáročná a univerzální káva s jemnou aciditou a výraznou sladkostí, která pochází z překrásné farmy přímo za branami koloniálního města Antigua v Guatemale. Majitelka, paní Ponce de Leal, zde za pomoci známého kávového matadora pana Luis Pedra Zelayi, pěstuje tradiční odrůdy Bourbon a Typica.

Santa Cruz nese název po starém kostele, který je dominantou farmy a připomíná historii koloniální Guatemaly. Další zajímavostí je více jak 100 let starý kávovník, který stále plodí třešně!

Santa Cruz je pod správou Luis Pedra Zelayi, který má na starosti několik farem v okolí. Luis je v Guatemale známou a respektovanou osobností. Jeho závod Bella Vista zpracovává a třídí kávy od sousedních farem, které nemají potřebnou infrastrukturu nebo patřičné know-how.

Mikrolot, který jsme vybrali a zakoupili během naší každoroční lednové návštěvy je směsí odrůd Bourbon a Typica. Třešně jsou promyty a fermentovány po dobu 24 hodin ve fermentačních nádržích. Následné sušení probíhá na betonových nádvořích závodu Bella Vista s výhledem na sopku Agua.

Tuto kávu máme v nabídce již šestým rokem v řadě. Baví nás hlavně svou sladkostí a přímočarostí. Santa Cruz má vše, co si pod kávou z Antiguy dokážeme představit - tóny karamelu, mléčné čokolády a ořechů.

Město Antigua a závod Bella Vista většinou navštěvujeme 2x do roka. Na konci ledna je čas nákupu káv, v dubnu pak jezdí naši baristé pracovat do kavárny Bella Vista Coffee. Během 14 denního pobytu mají možnost navštívit několik farem a naučit se spoustu nových věcí o tom, jak funguje kávový obchod z té druhé, méně známé, strany. Fotky z našich cest si můžete prohlédnout v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměGuatemala
FarmaSanta Cruz, Antigua
OdrůdaArabica Bourbon , Arabica Typica
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťzelené jablko, karamel, ořechy, mléčná čokoláda
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot